SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Sarıyer’de Sportif Direktör Kamil Dizar, görevinden ayrıldı.

Kamil Dizar, 1 Haziran 2014 tarihinden bu yana Sarıyer’de sportif koordinatör olarak görev yaptığını belirterek, kulübün teknik direktörü Turhan Özyazanlar’a dün yapılan saldırının kabul edilir olmadığını söyledi.

Birlikte görev yaptığı teknik direktör Turhan Özyazanlar’ın ülkenin yetiştirdiği önemli bir değer olduğunu kaydeden Dizar, şunları kaydetti:

“Kendisi 12 şampiyonluk yaşamış, TFF’de eğitim vermiş, milli değerlere sahip çıkan örnek bir aile reisidir. 5 ayda Sarıyer’e inanılmaz katkılar vermiştir. Değerli hocamıza yapılan saldırının kabul edilir bir yanı bulunmamaktadır. Bu nedenle bize inanan ve katkı veren Sarıyer’in gerçek taraftarlarının, yönetim kurulunun ve futbolcularımızın affına sığınarak bugün itibariyle Sarıyer’deki görevimden ayrılıyorum.”

Dizar, Özyazanlar’a yapılan saldırıya tepki göstererek, “Umarım Turhan hocamıza yapılan bu vahşi saldırı ülkemizin yetiştirdiği değerli hocalarımıza yapılmış son saldırı olur” ifadesini kullandı.

Sarıyer Teknik Direktörü Turhan Özyazanlar, dün antrenman sonrası tesislerin önünde bir grup taraftarın saldırısına uğramış ve burnu kırılmıştı.