SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pandev İtalya’ya geri mi dönüyor?

Galatasaray'ın büyük umutlarla transfer ettiği ancak beklenen patlamayı henüz yapamayan yıldızıyla yollarını ayırması bekleniyor.

Güncellenme: 13:26, 15/10/2014
Pandev İtalya’ya geri mi dönüyor?

Galatasaray’ın transferin son gününde kadrosuna kattığı Goran Pandev, İtalyan basınına göre sarı kırmızılı kulüpte çok mutsuz ve devre arasında ayrılmayı düşünüyor…

Yabancı sınırı sebebiyle kendisine kadroda istedği fırsatları bulamayan yıldız golcü hazır olmayan görüntüsüyle de sarı kırmızılı taraftarları performansıyla hayal kırıklığına uğratmıştı.

Napoli’den İsviçreli oyuncu Dzemaili ile birlikte transfer edilen Pandev’in İtalya’dan önemli teklifler aldığı ve bunları devre arasında değerlendireceği belirtiliyor. Galatasaray’ın transfer ederken herhangi bir bonservis bedeli ödemediği futbolcu sarı kırmızılılardan 2 milyon 400 bin Euro ücret alıyor. Teknik Direktör Cesare Prandelli’nin tecrübesine güvenerek transfer ettiği Pandev’in gelen tekliflerden sonra Prandelli’ye de ayrılmak isteğini söyleyeceği ve transfer döneminde Galatasaray’dan ayrılacağı aktarılıyor.

SÖZLEŞMESİNDE MADDE VAR

Gösterdiği performansla teknik heyette de hayal kırıklığı yaratan futbolcunun devre arasında gelen teklifler doğrultusunda ayrılmasına izin verilmesi bekleniyor. Ayrıca yıldız oyuncunun KAP’a bildirilen sözleşmesindeki bir maddde dikkat çekiyor. O maddeye göre Goran Pandev’in 1 senelik olan sözleşmesi Galatasaray formasıyla 27 resmi maçta en az 30 dakika oynaması durumunda 1 sene daha uzayacak.

Eurosport