SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi karşılaşması öncesi ortam yine geriliyor.

Bugün bazı gazetelerde Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu‘nun ağzından Felipe Melo‘ya söylendiği iddia edilen sözler, sarı-lacivertli kulüpten sert tepkiyle karşılandı.

Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinden “Bu nasıl gazetecilik?” başlığı ile yapılan açıklama şöyle:

“Bugünkü Fotomaç Gazetesi'nde kaptanımız Volkan Demirel'in “O Pitbull Akıllı Olsun” ve yine aynı gruba ait Takvim Gazetesi'nde bir diğer kaptanımız Emre Belözoğlu'nun “O Pitbull Kendine Dikkat Etsin” başlığıyla yer alan haberler yalandır.

Tek elden çıktığı açık bir şekilde ortada olan bu yalan haberlerde iddia edildiği gibi, kaptanlarımızın bu şekilde açıklamaları ve konuşmaları olmamıştır.

Özellikle derbi karşılaşması öncesinde bu iki gazetenin, takımımızı hedef alan kasıtlı, her iki camiayı da karşı karşıya getirme odaklı, provakasyon içerikli bu haberleri şiddetle kınıyoruz.

Ayrıca bu iki gazetenin yöneticilerini de; çalışanları tarafından masa başında kasıtlı üretilen sözde bu haberlerin yazılmasına ve yayınlanmasına izin vermeleri nedeniyle sorumluluk almaya davet ediyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ