SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Fransa ile İsveç U21 takımları arasında oynanan maça Layvin Kurzawa ile John Guidetti arasında yaşanan olay damga vurdu.

2015 Avrupa Gençler Futbol Şampiyonası’na katılacak takımın belli olacağı eşleşmede ilk maçı 2-0 kazanan Fransa, rövanşta 3-0 geriye düştü. Karşılaşmanın 87. dakikasında topu ağlara gönderen Fransız Kurzawa, gol averajını takımına kazandırmanın heyecanını abarttı.

Genç savunmacı, attığı gol sonrası İsveçli futbolcuların yanına gitti ve asker selamı vererek rakiplerine sataştı. Ancak Kurzawa‘nın bu erken sevincinin ömrü uzun olmadı. Golden bir dakika sonra köşe vuruşu kullanan İsveç, Oscar Lewicki‘nin golü ile avantajı yeniden ele geçirdi.

Fransa‘nın sembolünün ‘horoz’ olduğunu düşündüğümüzde “Erken öten horozun başı kesilir” atasözünün adeta mizanseninin yaşandığı mücadele sonrası İsveçli futbolcular, soyunma odasından Kurzawa‘ya mesaj gönderdi. Turu geçmenin sevinicini asker selamı ile kutlayan genç futbolcular, çektirdikleri fotoğrafları sosyal paylaşım hesaplarından paylaştı.

Karşılaşma sonrasında İsveçli futbolcular, Kurzawa‘ya asker selamı gönderdi:

Yayınlanma Tarihi:15:04,