SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, milli takımlara 13 oyuncu göndermenin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri‘nde gerçekleştirdiği antrenmanın ardından basın mensuplarıyla kısa süre sohbet eden Bilic, Sivasspor maçını kazanacak kadroyu sahaya süreceklerini dile getirdi.

Atatürk Olimpiyat Stadı‘nda zemin yenileme çalışmalarının sürdüğünü ve Sivasspor ile Ankara‘da karşılaşacaklarını hatırlatan Hırvat çalıştırıcı, “Sezon içinde benzer durumlarla sık sık karşılaşabiliriz. Buna uyum sağlamalı ve üstesinden gelmeliyiz” dedi.

Milli takımlara 13 oyuncu birden gönderdiklerine dikkati çeken Slaven Bilic, “Bu bir taraftan gurur sebebi, bir taraftan da takımın iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor ama bir taraftan da dezavantaj. Sivasspor maçına birkaç gün var ve biz tam kadro çalışamadık. Yine de orada çıkaracağımız kadro, kazanmak için yeterli olacak” diye konuştu.

“TERİM ZAMANI HAK EDİYOR”

Bilic, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim‘e destek verdi.

Milli takımın eleme grubunda sadece 3 maç oynadığını hatırlatan Slaven Bilic, şunları söyledi:

“Terim ile teknik heyet konusunda analiz yapmak bana düşmez. Terim hem kulüpler düzeyinde hem milli takım düzeyinde Türk futbolu için ciddi şeyler yaptı, ciddi başarılar elde etti. Zamanı hak ediyor. Sorunu çözmek için kredi vermek lazım. Tabii ki iyi dönemden geçmiyorlar. Bulundukları yer iç açıcı değil ama kesinlikle karamsar olma zamanı değil. Sıralama olarak milli takım geride kalmış durumda ama format farklı. Sürekli kazanmak gerekiyor.”

UEFA Avrupa Ligi‘ndeki rakiplerinden Partizan‘ın stadında Sırbistan-Arnavutluk milli maçında yaşanan olaylarla ilgili soruyu yanıtlayan Bilic, “Milli maçta oldu. Bizimle alakası olmaması lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:13:24,