SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sırbistan-Arnavutluk maçında yaşanan fitilini ateşleyen bayrak olayını organize etmekle suçlanan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın kardeşi Olsi Rama'nın kimliği, Sırp gazeteleri tarafından araştırıldı.

Blic Gazetesi, tatil edilen maçta VIP tribününde yer alıp ‘drone'u kontrol ettiği öne sürülen Olsi Rama'nın gözaltına alındığını yazdı. Gazetenin iddiası doğruydu. Rama gerçekten gözaltına alındı fakat polis onu birkaç saat tutabildi. Bunun iki nedeni vardı… Birincisi Olsi Rama, cebindeki ABD pasaportunu çıkartıp polislere, “Ben Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıyım, ona göre davranın” diye rest çekmesi idi.

Kardeş Rama ayrıca, “Bu bayrak hikayesinin nerede başladığını ve bayrağı kimin stat üzerinde dolaştırdığını bilmiyorum. Bu tarz şeylerle uğraşmam” dediği belirtildi.

Olsi Rama ve ağabeyi Arnavutluk Başbakanı Edi Rama…

SIRBİSTAN’DAKİ AVUKATLAR GREVDE İDİ! İkinci neden ise, Sırbistan’da avukatlar grevde olduğu için Rama’yı savunacak avukat bulunamadı ve bu yüzden de kurallar gereği serbest kaldı. Olsi Rama’nın yanı sıra, olaylarda gözaltına alınan onlarca Arnavut da aynı gerekçeyle serbest bırakıldı.

OLSİ RAMA 13.15’TE GİRDİ, GECE 01.49’DA ÇIKTI Sırp gazeteleri bugün, Olsi Rama'nın ülkeye girişinin dün saat 13.15, çıkışının ise 01.49'da olduğunu yazdı. Rama'nın, 1997 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşadığı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:18:41,