SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Alp Yalman’ın açıklamaları:

‘Galatasaray’da kimsenin beklemediği ve istemediği kötü bir kararla Ünal Başkan görevi bıraktı. Bu Galatasaray için şok karardı.Galatasaray’ı bu şekilde bırakmaya vicdanımız el vermedi. Bu kadar borç sıkıntısı varken kadroda 40 futbolcu azaltılmadan transfer yapmak akıl işi değil.’

Sneijder’ın gitmesi için bir nedeni olmadığını söyleyen Yalman konuşmasına şu şekilde devam etti:  Galatasaray’ın normal şartlarda bu şekilde bir yıldız futbolcuyu göndermesi söz konusu değil. Rekabet husumet demek değildir. Bütün takımların müşterek problemleri var. Bunlardan birisi passolig’tir.Passolig, e-bilet maça gitmeyi zor hale getiriyor. İnsanlar maça alışkanlık olduğu için gidiyor. TV’den izlerlerse seyirci bulunamaz’

Eboue ile Sabri’nin aynı kefeye konulmamasının altını çizen Alp  Yalman, Sabri alt yapıdan yetişmiş takımın kaptanıdır. Takımda kaldıkça ismi,haysiyeti rencide edilemez.’ dedi.

Yönetimdeki isimler ile ilgili ayrıntıları anlatan Yalman konuşmalarına şunları ekledi:

Ben dostumun yönetiminde olan kimseyle ilgili yorum yapmam. (Abdurrahim Albayrak) Neden benim listemde olmadığını kendine sorun.26 Ekim Galatasaray’ın kuruluş yıl dönümü. Seçimden sonra hep birlikte kutlamada buluşacağız. Kurumsallaşmak müesseseyi hangi işi yapıyorsa bu işte müşkil durumda bırakmak değildir. Bir takımın en önemli maçı ilk oynayacağı maçtır. Takımlar ilk oynayacakları maçlara konsantre olmalı.

19 senede gözlüğünün değiş olabileceğini fakat olaylara bakış açılarına olan yaklaşımlarının değişmediğini dile getiren Yalman Galatasaray için her zaman en iyisini yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:22:19,