SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / amkspor.com

Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın dilinden düşürmediği ‘Yeni Türkiye‘ sıfat tamlamasının ne anlama geldiği bugün daha net anlaşılıyor.

İç ve dış politikada karışıklıklar, kaos ortamı ve geleceği belirsiz bir ülke ‘Yeni Türkiye‘nin açılımı olarak göze çarpıyor. Hal böyle olunca, iktidarın şekillendirdiği Türk futbolu da aynı sorunlar ile boğuşan ve geleceği belli olmayan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Bütün bu gelişmelere Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim‘in, Erdoğan‘a benzeyen ve sorunları çözmek yerine ortamı germeye yönelik açıklamaları da eklenince, tıpkı olduğu yerde sayan hatta geriye giden bir Türkiye gibi bir Milli Takım izlemek zorunda kalıyoruz.

Terim‘in Letonya‘yı küçümseyen, gazetecileri azarlayan, takım arkadaşlarına silah çeken futbolcuyu savunan, sakatlıkları nedeniyle Milli Takım‘a gelemeyen futbolcuları hedef gösteren açıklamaları, tıpkı Erdoğan‘ın Gezi Direnişi‘ni küçümseyen, karşıt görüşteki insanları azarlayan, ülkenin gençlerini öldüren polisleri savunan ve muhalif isimleri hedef gösteren açıklamalarına benziyor.

Türk futbolunun başına getirilen Beşiktaş‘ı batırmış Yıldırım Demirören‘in vizyonsuz yönetimi de bütün olumsuzluklara tuz biber ekiyor.

Bütün bunlar birleştiğinde de seyircinin gitmediği lig maçları ve 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde ilk üç maçta sadece 1 puan toplayabilmiş, PTT 1. Lig‘de zor tutunacak bir takımı öne geçmesine rağmen mağlup edememiş bir Milli Takım ile karşılaşıyoruz.

Yeni Türkiye‘nin Milli Takımı herkese hayırlı uğurlu olsun…

Yayınlanma Tarihi:13:51,