SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kral ‘Altın Ayak’ ödülünü aldı

Eski milli futbolcu ve İstanbul bağımsız milletvekili Hakan Şükür, her yıl Monaco Prensliği'nce verilen prestijli spor ödüllerinden "Altın Ayak" ödülünü aldı.

Güncellenme: 01:58, 14/10/2014
Kral ‘Altın Ayak’ ödülünü aldı

Monte Carlo şehrinde düzenlenen gala gecesinde Monaco Prensi 2. Albert, 2014 “Altın Ayak” ödülünü Hakan Şükür’e verdi.

“Altın Ayak”ın 28 yaş ve üstü aktif futbolcu kategorisinde en iyi oyuncu ödülüne ise İspanyol Andres Iniesta layık görüldü. Iniesta, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Manuel Neuer, Andrea Pirlo, Thiago Silva, Franck Ribery, Touré Yaya, Thierry Henry, kadın futbolcu Marta Vieira Da Silva’nın da aralarında bulunduğu 10 adayı geride bıraktı.

Monaco Prensliği himayesinde her yıl düzenlenen “Altın Ayak” ödül töreni, 11 Ekim’de Şükür ve altın ayak ödülü sahibi futbol efsanelerinin ayak izini “Şampiyonlar Geçidi”ne bırakmasıyla başlamıştı.

A Milli Futbol Takımı’nın en golcü futbolcusu unvanını elinde bulunduran Şükür, 2002 Dünya Kupası üçüncülük maçında Güney Kore filelerini henüz 11. saniyede havalandırarak, aynı zamanda Dünya Kupası finallerinin en hızlı golüne imza atmıştı. Şükür, lig tarihinin de en çok gol atan futbolcusu unvanına sahip.