SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda’da Kuyt sesleri

Portakallar'ın kötü gidişatını masaya yatıran Hollandalılar takımın Dirk Kuyt'ı aradığını belirterek, oyuncunun gerekirse geri döndürülmesini istediler.

Güncellenme: 10:35, 14/10/2014
Hollanda’da Kuyt sesleri

EURO 2016 elemelerinde Türkiye ile aynı grupta yer alan Hollanda, yaptığı kötü başlangıcın şokunu yaşıyor. Son Dünya Kupası’nın üçüncüsü olan Portakallar, yeni hoca Guus Hiddink ile yeni serüvenlerine iyi bir start veremedi. Çek Cumhuriyeti ve İzlanda’ya yenilen Hollanda yalnızca Kazakistan’ı mağlup edebildi.

Portakallar son olarak dün deplasmanda İzlanda’ya kaybedince ülke basını da takımı masaya yatırarak röntgenini çekti. Hoca değişikliği ve oyun yapısı kadar, geçtiğimiz haftalarda milli takımı bırakan Fenerbahçeli Dirk Kuyt da en çok ele alınan başlıklar arasında yer aldı.

Takımdaki oyunculardan bir çoğunun milil takımı kulüp takımları kadar önemsemediğine dikkat çekilirken, “Bu takım Dirk Kuyt’ı arıyor” yorumu yapıldı. Deneyimli futbolcunun Dünya Kupası’ndaki mücadeleci oyunuyla ekibin en çok öne çıkan isimlerinden bir tanesi olduğu vurgulanarak, Kuyt’ın milli takıma hala katacak çok şeyi olduğu, geri dönmesinin faydalı olacağı belirtildi.

Skorer