SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham maçı için İngiltere'ye giden siyah-beyazlı yönetim, Ada ekibiyle dirsek temasına geçti, ön görüşme yaptı. Kartal, Chelsea ile anlaşma yaparsa hem özkaynak düzenini geliştirecek, hem de kiralık futbolcu konusunda İngiliz kulübünün önceliğinde bulunacak.

Türk Milli Takımı'na en çok futbolcu veren takım olmanın gururunu yaşayan Beşiktaş, yerlileşme konusunda bir adım daha ileriye gidecek, alt yapısını Avrupa düzeyine çıkaracak. Daha önce Arsenal'in alt yapı yetkilileriyle görüşerek özkaynak düzeninde çıtayı daha üst seviyelere çıkarmak isteyen siyah-beyazlılar, son olarak Chelsea ile temaslara başladı.

İngiltere'de oynanan Tottenham maçı öncesinde Chelsea'nin alt yapı sorumlularıyla bir araya gelen Beşiktaş'ın Dış İlişkilerden Sorumlu Yöneticisi Erdal Torunoğulları, İngiliz kulübüyle hem alt yapı, hem de kiralık göndereceği oyuncular için işbirliği talebinde bulunduğu ifade edildi.

Dünya çapında bir çok kulübün A takımlarına kiralık oyuncu gönderen Chelsea Yönetimi, Beşiktaş ile de anlaşma sağlanması durumunda, siyah – beyazlı kulüp, kiralık futbolcu alma konusunda Chelsea'nin öncelikli kulüpleri arasında olacak.

Tarafların bu konuda bir kez daha bir araya geleceği belirtildi. Futboldaki kurumsal yapısını İngiliz liginin dev kulüplerini model alarak geliştirmek isteyen Beşiktaş Yönetimi, Chelsea ve Arsenal dışında başka İngiliz kulüpleriyle de görüşecek.

2. LİG’E GÖZ DİKTİLER

Öte yandan daha önce Belçika'da bir kulüp alarak yılda dört oyuncusunu burada oynatmayı planlayan Beşiktaş'ta bazı yöneticilerin Avrupa'da ikinci ligden herhangi bir kulüp satın alınmasını önerdiği bildirildi. Bu fikri savunan siyah – beyazlı yöneticiler her sezon yaklaşık 600 bin euro para harcayacaklarına bir kulübün satın alınarak sponsor desteğiyle yatırım yapılmasını daha doğru bulduklarını yönetimde dile getirdiler.

Dış İlişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları, Chelsea Futbol Akademisi'ni gezerek incelemelerde bulundu.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:09:44,