SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serdar Kurtuluş, AMK’ya konuştu

Röportaj: Ersoy ÖZDEM Fotoğraflar: Hüseyin ÇAĞLAR

“Hani bazen derler ya ‘o sene bu sene’ diye. Bence öyle... Beşiktaş olarak şampiyonluğa inandık, bunu başaracağız. Stadımız yok, ama bu eksiğimizi futbolumuzla kapatmaya çalışıyoruz...”
Genç yaşta Beşiktaş’ın kapısından girdi, kısa bir ayrılık dönemi geçirdi. Ardından tekrar siyah-beyazlı kulübe dönen Serdar Kurtuluş eleştirilerin hedefindeydi. Kulübede de oturdu, yerine transfer de yapılmak istendi, ama o hiç vazgeçmedi. Formayı tekrar giyen siyah-beyazlıların başarılı sağ beki AMK’ya açıklamalar yaptı. Fazla uzatmaya gerek yok. Ersoy Özdem sordu, Serdar Kurtuluş yanıtladı...
Sezon başında yedek kalmak moralini bozdu mu? Feyenoord maçında ilk 11’de başlamıştım ancak yaşadığım ufak bir sakatlık nedeniyle formayı kaptırdım. Buna rağmen ümidimi kaybetmedim ve çalışmaya devam ettim. Çalışarak formayı alacağımı biliyordum. Bursaspor maçında da formayı aldım. Sen kulübede otururken sağ bekte İsmail’in oynaması moralini bozuyor muydu? O bölgede Atiba, Necip ve İsmail görev yaptı. (Bu sırada gelen Necip ‘eski ve yeni sağ bek yanyana’ diyor, gülüyorlar) Hatta İsmail sağ bek oynayacağı zaman şans diledim.
Bu dönemde Slaven Bilic ile hiç görüştün mü? Böyle şeyleri yapmayı sevmem. Ancak hocamız televizyonda katıldığı bir programda ‘Yarın Serdar ile görüşeceğim’ demiş. Benim bundan haberim yoktu. Ertesi gün antrenmandan sonra oturup konuştuk. Benim takım için önemli bir oyuncu olduğumu ve kadroda her zaman beni düşündüğünü söyledi.
Bu görüşmeden sonra da formayı aldın sanırım. Hayır. (Gülüyor) O görüşmeden sonra kadroya bile giremedim ama bir sonraki Bursaspor maçında kulübedeydim ve ikinci devre formayı aldım.
Olayı ters yönde düşünecek olursak; hoca sana sol bekte görev verse ne yapardın? Oynardım. Ben mevkii seçen birisi değilim. Burası Beşiktaş ve sadece 11 tane forma var. Eğer Bilic bana sol bekte görev verirse elimden geleni yaparım.
Geçen sezon sana fazlasıyla eleştiri yapanlar da bu sezon senin formayı almanı beklemişti... Galatasaray derbisinde neden o kadar eleştirildiğimi hala anlamıyorum. Bir karşılaşmada olan bir hadiseydi o. Eğer o maçta hatalı birisi aranacaksa, mesela sahaya girenler olabilir. O dönemde yapılan eleştirilerin hepsine kulağımı tıkayarak oyunuma devam ettim.
Şampiyonluk için “o sene bu sene” dedin. Bir kez daha çifte kupa olur mu sence? Bence 3 kupa olur. Hem lig, hem kupa, hem de UEFA’yı almak istiyoruz. Gruptan çıktıktan sonra bunu başaracak gücümüz var.
Takımda Sivok ve Necip’le birlikte şampiyonluk yaşayan üç oyuncudan birisin. Bu sene tüm takım olarak bu sevinci bir kez daha yaşayabilir misiniz? Hani bazen derler ya ‘o sene bu sene’ diye. Bence de o sene bu sene. Takım olarak inanmış durumdayız ve bunu başaracak gücümüz var. Belki bir stat avantajımız yok ama bunu da oynadığımız futbolla kapatmaya çalışıyoruz. Bu hafta da Ankara’da oynayacağız. Belli mi olur, belki orada kalırız.
Peki Olimpiyat Stadı... Orası bir futbol stadı değil. Zemini, rüzgarı başlı başına bir sorun. Tribünler de dolmuyor belki passolig yüzünden. Zaten oraya 50 bin kişi gelse bile stat dolmuyor. Tesisten çıkıp oraya gitmek bile işkence gibi. Bazen 1 saatten fazla yolda zaman geçiriyoruz. Yeni stadımızı da bu yüzden heyecanla bekliyoruz