SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Royal Halı Gaziantep, Anadolu Efes’i 65-63 yenerek tarihinde bir ilki başardı.

Gaziantepli sporseverlerin “potanın ağaları” diye nitelendirdiği Royal Halı Gaziantep, Anadolu Efes’le bugüne kadar 6 kez karşılaştı. Oynanan 5 maçta gülen taraf lacivert-beyazlı ekip olurken, son maçta rakibini 65-63 yenen Gaziantep temsilcisi, Anadolu Efes’e karşı ilk galibiyet sevincini yaşadı.

Genel menajer Boray Dai, sezon öncesi güçlü bir ekip oluşturma adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Sezonun ilk haftasında Anadolu Efes’le karşılaştıklarını hatırlatan Dai, “Güçlü bir ekip karşısında, iyi oynayıp lige galibiyetle başlamak istiyorduk. Hedefimize ulaştığımız için mutluyuz” dedi.

Gösterdikleri performansı ilerleyen haftalarda sürdürmek istediklerini dile getiren Dai, güçlü ekiplerden oluşan ligde her maçın zorlu geçeceğini ifade etti. Anadolu Efes galibiyetinin takımdaki moral açısından önemli olduğunu vurgulayan Dai, sporcuları kutlayarak, kendilerini yalnız bırakmayan taraftara da teşekkür etti.

Bu arada Anadolu Efes Spor Kulübü, deplasmanda 65-63 yenildiği maçta Royal Halı Gaziantep’in en az 5 sözleşmeli Türk sporcuya yer vermemesinden dolayı karşılaşmanın kendileri lehine “hükmen” tescil edilmesi için itirazda bulunmuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:22,