SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya doğumlu İspanyol golcü Diego Costa, milli takım formasıyla ilk golüne Pazar günü Lüksemburg karşısında kavuşurken, 6 maçlık suskunluğunun kendisinden şüphe etmesine neden olduğunu itiraf etti.

Kulüp düzeyinde Chelsea ile çıktığı 7 Premier Lig maçında 9 gol kaydeden Costa, milli takımda ise 6 maçlık gol orucunu sonunda Lüksemburg karşısında bozdu.

Şanssızlığını kırdığına inanan Costa, TVE’ye verdiği demeçte, “Sonsuz desteği nedeniyle hocama teşekkürlerimi iletiyorum. Her maçta bana şans tanıyarak beni kazanmaya çalıştı. Ancak bu durum beni biraz rahatsız ediyordu. Gol atamamamın yanı sıra takımın kaybetmesine neden olmak beni çok üzüyordu. Bu gol ile yeni sayfa açıyorum.” dedi.

Golcü oyuncudan daha çok şey beklediğini ifade eden Del Bosque ise, “Tek isteğim onunla golle buluşmasıydı. Devre arasında ona sakin olmasını söyledim. Biraz gergin, mutsuz ve çaresiz gözüküyordu. Onun çalışma disiplininden aslında çok memnunum. Gelecekte bize çok yardımları dokunacak, eminim.” şeklinde konuştu.

Goal