SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çek Milli Takımı’na sürpriz jest!

Türkiye'yi İstanbul'da mağlup ederek büyük bir sürprize imza atan Çek Cumhuriyeti Milli Takımı için kesenin ağzını açmak yerine, farklı bir ödül verildi.

Güncellenme: 13:25, 13/10/2014
Çek Milli Takımı’na sürpriz jest!

Çek Cumhuriyeti, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Türkiye ile oynadığı maçtan galip ayrıldı, ardından bugün oynayacağı Kazakistan maçı için Astana’ya uçtu. Çek futbolculara Türkiye galibiyeti için ise sürpriz bir ödül verildi.

Çek Cumhuriyeti kafilesinin İstanbul’a gelirken rahatsız bir yolculuk geçirdiği ortaya çıktı. Prag’dan kalkan uçağın tıklım tıklım olduğu, uçakta bir sırada üç kişinin sıkış tepiş oturduğu belirtildi. Türkiye maçından sonra oyunculardan talep geldiği ve Kazakistan’a yapılacak uzun yol için farklı bir uçuş gerçekleştirilmesinin istendiği ifade edildi.

Takımın başarılı futbolu ve aldığı iyi sonucu göz önünde bulundurduklarını belirten Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu Başkanı Miroslav Pelta özel uçak tuttuklarını açıkladı. Pelta,  “Oyuncuları yorgun görmüştüm. Onların istekleri bizim için her şeydir. Koltuklarının arası daracık bir uçaktansa kendimize ait bir uçağın olması daha iyiydi. Astana’ya seyahatimiz sırasında hemen herkes yol boyunca uyudu. Kazak maçı öncesinde güç topladık” dedi.

Skorer