SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın’dan çarpıcı sözler

TRT Spor'da yayınlanan Futbol Arenası programında yorumculuk yapan Sergen Yalçın ve Erman Toroğlu, Gökhan Töre ve silah olayı hakkında konuştu.

Güncellenme: 11:34, 12/10/2014
Sergen Yalçın’dan çarpıcı sözler

TRT Spor’da yayınlanan Futbol Arenası programında yorumculuk yapan Sergen Yalçın ve Erman Toroğlu, Gökhan Töre ve silah olayı hakkında konuştu. Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde Hakan Çalhanoğlu’nun babasının yaptığı açıklamalar kamuoyunu meşgul ederken Gökhan Töre’nin oğluna silah çektiği olayının çözüme kavuşturulmasını istediğini söyledi.

Konu hakkında yorum yapan Erman Toroğlu, 1 sene önce yaşanan olayın yeniden gündeme getirilmesinin doğru olmadığını dile getirdi.

Sergen Yalçın ise aradan geçen zamanda olayın çözülmemesinin hata olduğunu ifade ederken sakatlığı bahane eden Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu’nun sakat olduklarına inanmadığını söyledi. İşte o açıklamalar;

Erman Toroğlu: “Babasının kafasına tuğla mı düştü 1 sene sonra hatırladı. 1 sene evvel neden oğluma silah çekilmiş demiyor da 1 sene sonra konuşuyor. Burada bir sakatlık var. Töre’nin transferi zamanında çıktı. Maliyeti mi düşürülücekti diye bin tane şey geliyor aklıma. Bu olay çok da yeni değil. Böyle olacaksa çocuğunu bir daha göndermesin. ”

Sergen Yalçın: “Belki o zaman da demiştir. Çok uzatılacak bir mevzu değil aslında. Bu olay olduğu zaman o gün neden bitirmediniz? Etraflıca oturup konuşmadınız. Bu işi çözüceksin ve yoluna devam edeceksin. Demek ki adam çocuğunu korkuyor göndermeye. Milli maçtan bir gün önce gazetede böyle haber yapılır mı? Bu işler kolay işler değil. Bu çocuklar gençler bu kadar sıkıntıyı kaldıramazlar. Federasyon başkanı beni ilgilendirmez diyor. Olacak iş değil. Ben Almanya’daki futbolcuların sakat olduğuna inanmıyorum. Rapor almak o kadar zor bir iş değil.”

Sporx

Yayınlanma Tarihi:10:07,