SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe derbisi öncesinde Burak Yılmaz'ın sakatlığı, Goran Pandev'in henüz hazır olmaması teknik direktör Cesare Prandelli'yi düşündürürken, İtalyan teknik adamın imdadına Umut Bulut yetişti. Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynanan karşılaşmada hırsıyla takdir toplayan tecrübeli futbolcu, attığı golle de uzun süren suskunluğunu bozmuştu.

ÇİFT FORVET ÇIKACAK

Forvet hattında sıkıntı yaşayan Cesare Prandelli' nin Umut'un takıma dönmesiyle bir nebze de olsa rahat bir nefes alması bekleniyor. Öte yandan Burak Yılmaz'ın tedavisi sürüyor. Yıldız golcü de derbiye kadar tamamen hazır hale gelecek. İtalyan hocanın F.Bahçe karşılaşmasına çift forvetle çıkması bekleniyor. Umut ve Burak, ileri hatta gol arayacak.

HAVA TOPLARININ KRALI

Çek Cumhuriyeti maçında en çok hava topu kazanan futbolcular Galatasaraylı Semih Kaya ve Umur Bulut oldu (5'er tane). Umut attığı golün yanı sıra sürekli koştu ve mücadele etti. Hem yerden hem de havadan etkili olmaya çalıştı. Bu istatistiklerin ışığında Cesare Prandelli onu Fenerbahçe karşısında ileride yıpratıcı güç olarak kullanacak.