SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’daki 9 ay süren başarısız macerasının ardından boşta kalan David Moyes, görevine geri dönmeye hazırlanıyor.

Sir Alex Ferguson’un ardından Kırmızı Şeytanlar’ın başına geçen Moyes’un ekibi Premier Lig’i 7. sırada tamamlayınca deneyimli teknik adamla yollar ayrılmıştı.

The Telegraph‘a açıklamalarda bulunan Moyes, “Teknik direktörlüğe geri dönmek için hazırım. İyi bir dinlenme süreci geçirdim ve artık çalışmak istiyorum. Halen önümde iyi yıllar olduğunu ve genç bir teknik direktör olduğumu düşünüyorum.” dedi.

Çok şey öğrendiğini ve bunu pratiğe dökmek istediğini anlatan Moyes, sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda Manchester United kadar büyük bir takımın başına geçmek için kendimi daha donanımlı hissediyorum. Everton’dan ayrıldığımda da böyle büyük bir göreve hazır olduğumu düşünüyordum ama işin içine girdiğinizde deneyim ve bilgi birikiminin yeterli olamayabileceğini görüyorsunuz. Orada geçirdiği 9 ayda çok şey öğrendim.”

Yaz döneminde Galatasaray yönetimi Cesare Prandelli ile anlaşmasından önce Moyes ile temaslarda bulunsa da anlaşma sağlanamamıştı.

Goal

Yayınlanma Tarihi:12:07,