SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzlanda maçının ardından Çek Cumhuriyeti'ne de 2-1 yenilerek grupta puansız kalan A Milli Takım, yarın oynayacağı Letonya maçı için başkent Riga'ya gitti.

Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşmanın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan özel uçakla Letonya'ya giden ay-yıldızlılar, sabah 05.00'te otele ulaştı. Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, bu kez oyuncularıyla hiç görüşmezken, futbolcular ise özellikle ilk yarıda kaçan fırsatlara ve verilmeyen penaltılara isyan ettiler. Uçakta hiç konuşmadan giden Milliler, kendi aralarında yaptığı görüşmelerde, “İlk yarıda bir gol daha atabilseydik durum çok farklı olurdu. Hele bir de penaltımız verilseydi, bu maçtan galibiyetle ayrılırdık diye konuştular.

Ay-yıldızlı kafile, otele vardıktan sonra doğrudan dinlenmeye çekildi. Yolculuk nedeniyle yorulan A Milli Takımda Çek Cumhuriyeti'ne karşı ilk 11'de forma giyenler akşam idmanına katılmayıp oteldeki fitness salonunda çalıştı. Diğer futbolcular ise akşam Daugava Stadyumu'nda basına kapalı bir antrenman gerçekleştirdi.

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, İzlanda maçındakinin aksine basını özel uçağa almadı. Özellikle farklı yenilginin ardından kafilenin medya mensuplarından rahatsız olması nedeniyle bu kez farklı bir uygulamaya gidildiği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:10:58,