SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'nin hocası, büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen şu ana kadar takıma fazla bir katkı sağlamayan oyuncusuna, “Eğer bir problemin varsa bunu bana açıkca söyle. Çalışanlarla, şehirle ya da takım arkadaşlarınla bir sıkıntı mı yaşıyorsun, ya da saha dışında mı mutsuzsun?” sorularını yöneltti ancak Diego herhangi bir sorununun bulunmadığını iletti.

Sezon başında Fenerbahçe'ye büyük umutlarla transfer edilen ancak henüz isteneni veremeyen Diego Ribas'ı kazanabilmek, varsa sorunlarını çözmek adına Teknik Direktör İsmail Kartal yoğun çaba harcıyor.

Bu kadar üst düzey bir futbolcunun bir türlü takıma katkı sağlayamaması üzerine kolları sıvayan Kartal ve ekibi yaşanan sıkıntının nedenlerini araştırmaya başladı. Saha içinin yanısıra Brezilyalı oyuncunun saha dışında da problemleri olabileceği sorusu gündeme geldi. Bunun üzerin teknik heyet, Diego ile özel bir toplantı yaptı.

İsmail Kartal, oyuncusuna, “Saha dışında mutsuz musun? Çalışanlarla, şehirle ya da takım arkadaşlarınla bir problemin var mı? Varsa bunları bize açıkca söyleyebilirsin” ifadelerini kullandı. Diego ise saha dışında ya da sosyal hayatta hiçbir problemi bulunmadığını ifade etti.

ARAYIŞLAR SÜRÜYOR

Brezilyalı yıldız temel sıkıntısının İspanyol futbolu ile Türk futbolu arasındaki fark olduğunu belirtti. Henüz gerçek anlamda Fenerbahçe'nin sistemine ve  ülke futboluna alışamadığını söyleyen Brezilyalı oyuncu zaman istedi. Diego aksine İstanbul'daki hayatının ve takım arkadaşlarıyla ilişkilerinin çok iyi olduğunun da altını çizdi.

Brezilyalı oyuncunun saha dışında bir derdinin olmadığının anlaşılması üzerine Kartal ve ekibi tekrar saha içine yöneldi. Diego'nun nasıl daha verimli olacağı üzerinde taktik toplantılar yapıldı. Ancak çıkan sonuç bazı maçlarda taktik rakibe göre değişse de takımın mevcut sistemle devam edeceği oldu. Diego'nun da buna alışması gerektiği vurgulandı. Tüm takımın mevcut sistem ve dizilişe alıştığı, bu yüzden tek bir oyuncu için tüm sistemin değişmesinin mümkün olmayacağı belirtildi.

Fenerbahçe'nin flaş transferi Diego Ribas, bu sezon 5 Süper Lig maçında forma giydi. Takım arkadaşlarına asist yapamayan Brezilyalı yıldız, gol atma başarısı da gösteremedi. Diego, 302 dakika sahada kaldı.

Skorer