SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da Pazar günü oynanacak olan Mersin İdmanyurdu maçı öncesi kulüpteki, “Olağanüstü hal” devam ediyor.

“BU TAKIM BÜYÜK İŞLER YAPACAK” İDDİASI

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile sürekli diyalog halinde bulanan Teknik Direktör Vahid Halilhodizic, oyuncularına da moral ve güven aşılıyor. Halilhodzic, Hacıosmanoğlu ile yaptığı bir görüşmede ise,“Bize sahip çıktığınız ve güvendiğiniz için teşekkürler. Bu noktada olmayı hiçbirimiz hesaplamıyorduk. Ancak ihtiyacımız olan sadece bir galibiyet. Bir galibiyet havamızı değiştirecek. Buna hem ben, hem de oyuncularım inanıyor. Mevcut kadromuzda yetenekli birçok oyuncu var. Zaman zaman kızsam da bunu onların daha iyi olması için yapıyorum. Merak etmeyin bu takım önemli işler başaracak” ifadelerini kullanarak, tam destek istedi.

BENİM KAPIM HERKESE AÇIK Sağlık kurulundan ise Özer Hurmacı ve Mustafa Yumlu’nun Mersin İdmanyurdu maçına yetiştirilmesini isteyen Boşnak teknik adam, tüm oyunculara özel yaşantılarına ve antrenman tempolarına dikkat etmeleri konusunda da sert uyarılarda bulundu. Halilhodzic, “Kapım herkese açık. Her hangi bir sorunu olan, bir konuda fikir beyan etmek isteyen herkes istediği zaman beni ziyaret edebilir. Hepimizin ortak isteği bu takımın başarısı ve bunun için herkes elini taşın altına koymalı” dedi.

TESİSLERİ EV HALİNE GETİRDİ Trabzonspor ile anlaştıktan sonra kendisini kulüp binasına kapatan Halilhodzic, sabah saat 08.00’da geldiği kulüpten zaman zaman 21.30’da, bazen ise hiç ayrılmadan mesaiye kalıyor. Tesislerde kendisine ait bir odası bulunan Boşnak teknik adamın, sürekli farklı taktik varyasyonlar üzerinde çalıştığı ve rakiplere ait birçok maçı izleyip ona göre analizler çıkardığı öğrenildi. Halilhodzic’in bu özverisinin farkında olan kulüp yönetimi de tecrübeli teknik adamı zaman zaman dışarıda yemek yemeye davet ederek, stresten uzaklaşmasını sağlamaya çalışıyor.

14 FUTBOLCU İLE ÇALIŞTI Trabzonspor Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıkları dün sadece 14 oyuncusu ile gerçekleştirdi. Milli takım kamplarında bulunan Belkalem, Medjani, Waris, Yatabare ve Uğurcan Çakır ile sakatlıkları bulunan Papadopoulos, Onur ve Deniz Yılmaz’ın katılmadığı antrenmanda, hafif sakatlıkları bulunan Mustafa Yumlu ve Salih Dursun takımdan ayrı olarak koşu yaptı.

Diğer sakat futbolcular Constant, Mustafa Akbaş, Yusuf Erdoğan, Aykut Demir ve Özer Hurmacı ise salonda çalıştı. Sadece 14 futbolcu ile yapılan antrenmanda kondisyon ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirildi.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:10:30,