SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da büyük kriz kapıda!

30 Ekim’e kadar futbolculara 50 milyon dolarlık alacaklar ödenmezse herkes bedelsiz ayrılma hakkına sahip olacak. Yeni yönetim, bu parayı ödemek zorunda...

Güncellenme: 09:25, 12/10/2014
G.Saray’da büyük kriz kapıda!

AMKSPOR /  Bahadır ÇOKİŞLER

UEFA Mali Fair Play nedeniyle sorumluluklarını yerine getiren Galatasaray şimdilik rahat. 30 Ekim'e kadar futbolcuların 50 milyon dolar tutan 4 aylık alacakları ödenirse problem yaşanmayacak. Çünkü kulüp futbolculardan 30 Ekim'e kadar “alacağım yoktur” yazısını elinde bulunduruyor. Yeni gelecek yönetim ise bu parayı ödemek zorunda. Aksi takdirde başta Sneijder olmak üzere hepsinin serbest kalma tehlikesi bulunuyor.

40 MİLYON DOLAR GELİR

Alacaklarına karşılık senet veren Galatasaray Kulübü bu paraları ödeyecek. Ancak sezon sonunda UEFA'ya 40 milyon dolarlık bir gelir göstermek zorunda. Yani hedef olarak ligimizi gösteren Prandelli, Şampiyonlar Ligi'nde üst tura çıkmalı… Öte yandan Prandelli'nin futbolculara verdiği 3 günlük iznin “moral” sebepli olduğu öğrenildi. Ödemelerde sıkıntı yaşanması nedeniyle oyunculara dinlenme fırsatı tanındı.

KİMSE ARAYIP SORMUYOR!

Başkan Ünal Aysal'ın seçim kararı almasıyla şok yaşayan sarı-kırmızılı futbolcuların yakın çevrelerine yöneticilerin kendileri ile ilgilenmediğini söylemesi derbi öncesi yönetimi de harekete geçirdi. Aysal, idarecilere direktif vererek futbolcuları yalnız bırakmamalarını istedi. 25 Ekim'de yapılacak seçimde aday olan Duygun Yarsuvat ve Alp Yalman'ın ekibinde bulunan ve futbola yakın olan isimler futbolcuları telefonla arayarak destek olmaya çalışıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:07,