SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den sürpriz transfer operasyonu

Fenerbahçe Yönetimi, İsmail Kartal'ın beğendiği Çek Cumhuriyeti'nin sol kanat oyuncusu Ladislav Krejci için Prag'a çıkarma yapacak!

Güncellenme: 11:19, 12/10/2014
F.Bahçe’den sürpriz transfer operasyonu

Fenerbahçe Yönetimi, İsmail Kartal’ın beğendiği Çek Cumhuriyeti’nin sol kanat oyuncusu Ladislav Krejci için Prag’a çıkarma yapacak!

Türkiye, 2016 Avrupa Şampiyonası Grup eleme maçında Çek Cumhuriyeti’ne 2-1 yenilirken tribünde ‘casus’lar da vardı. Genç bir kadro ile Türkiye’ye gelen Çek Milli Takımı’nın 19 numaralı oyuncusu Ladislav Krejci‘yi izleyenler içinde İsmail Kartal ve yardımcısı Sefa Yılmaz da vardı.

TOZU DUMANA KATTI Ersun Yanal’dan görevi devraldıktan sonra kendi izleme ekibini oluşturan İsmail Kartal’ın bir süredir takip ettiği 22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Ladislav Krejci‘yi “canlı” izleme görevini yardımcısı Sefa Yılmaz’a vermişti.Krejci‘yi Çek Cumhuriyeti’nin 2-1 kazandığı Hollanda maçında da izleyen Yılmaz, 1992 doğumlu Sparta Prag’ın altyapısından yetişen Krejci’yi Saracoğlu’nda da takip etti. Krejci, Gökhan Töre ve Gökhan Gönül’ün bulunduğu kanatta adeta tozu dumana kattı. Genç olmasına rağmen futbol zekası, koşu mesafesi ile dikkat çeken Krejci ismi yönetime de iletildi. Sarı-lacivertli yöneticilerin, “Bu çocuk daha fazla vitrine çıkmadan Sparta Prag’ı bir ziyaret edelim” dedikleri öğrenildi.

SOLDAKİ SIKINTIYI ÇÖZECEK Stoch’un bir sezonluk parlamasından sonra sol kanatta sorun yaşayan, bazen Kuyt’ı, bazen Sow’u bu bölgede deneyen F.Bahçe’nin gelecek sezon için bu transferi bitirmeyi düşündüğü öğrenildi. Krejci‘nin piyasa değeri 4.5 milyon Euro.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:11:05,