SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’nin eski teknik direktörü Roberto Mancini, İngiliz ekibinin temellerini şampiyon oldukları sezon attıklarını söyledi.

2011-12 sezonunda Manchester City’yi 44 yıl sonra Premier Lig’de yeniden şampiyon yapan Mancini, geçtiğimiz sezon ülkemizde Galatasaray’ı çalıştırdı.

İtalyan teknik adam, “City’nin bu halini 5 yıl önce biz planladık. İki sezon Premier Lig ve FA Cup kazandık. Ve şu an bu takımda o zamandan kalan 9 oyuncu var. Bu yüzden çok mutluyum çünkü onları biliyorum” dedi.

Başarılı hoca, “Sadece 4 yada 5 oyuncu ile güçlü bir takım kurmanın zor olduğunu düşünüyorum. Bayern Münih, Real Madrid ve Barcelona gibi takımlar… 50 yıldan fazladır büyük takım olmaya devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli çalıştırıcı, “Gelişmek için zamana ihtiyaç var. Ama Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olma konusunda büyük bir şansa sahibiz” diyerek eski takımı övdü.

Uzun süredir takım çalıştırmayan Mancini, “Bundesliga’yı seviyorum. Bence 5 yıl içinde çok hızlı geliştiler. Gerçekten iyi oyuncular var. İyi takımlar ve iyi menajerler. Oradaki tek sorun dil. Eğer bu sorun olmasaydı benim için bir seçenek olabilirdi” diyerek Almanya’ya gidemeyeceğini söyledi.

Sporx