SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah Beyazlıların resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Spor Toto Süper Ligi bu sezon ‘Süleyman Seba Sezonu’ adıyla organize edilmektedir ve Beşiktaşımız, Onursal Başkanımız merhum Süleyman Seba’nın adını taşıyan bu sezonu Şampiyon olarak tamamlamak için elinden geleni yapmaktadır.

Şampiyonluk hedefimiz doğrultusunda Atatürk Olimpiyat Stadı’nın zemininin futbol oynamaya elverişli hale getirilmesi için kulübümüz önemli bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışmaların sonuca ulaşması ve zeminin uzun süreli olabilmesi için de zamana ihtiyaç vardır. Zeminin oturması için Sivasspor maçını başka bir sahada oynamak şampiyonluk yolunda her puanın öneminin bulunduğu bu ortamda en akılcıl yoldur.

Beşiktaşımızın lider olduğu ve herkesin takdirini kazanan futbol sergilediği bu ortamda, zemin sorunu nedeniyle puan kaybı yaşamamak için Sivasspor mücadelesini Ankara Yenikent ASAŞ Stadı’nda oynayacağız.

Vodafone Arena’dan Kombine, Loca ve VIP koltuk alan taraftarlarımızın desteğini takdir ediyoruz; ayrıca Yönetim Kurulumuz da bu destek sebebiyle, stadımız açılana kadar Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçlarımızı ücretsiz olarak kombine, Loca ve VIP koltuk sahiplerine açmıştır. Ancak, 2014-15 futbol sezonundaki iç saha maçlarımıza taraftarlarımızın ilgisinin düşük olması da bizleri üzmektedir.

Ankara'daki maçımızda stadyumun taraftarlarımız tarafından tamamen doldurulmasını arzuluyoruz. Birçok kombine, Loca ve VIP koltuk sahibinin İstanbul dışındaki bu maça gelemeyeceği ihtimaline karşı, onlar için ayrılacak koltukların boş kalmaması ve takımımızın tribün desteğinden mahrum olmaması için bilet satışlarına karar verilmiştir. Fedakâr Beşiktaşlıların bu kararımızı anlayışla karşılayacaklarına inanıyoruz.

Vodafone Arena'nın hizmete gireceği zamana kadar Futbol Takımımız’ın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağı maçlarda da geçerli olan kombine, Loca ve VIP koltuk sahibi olan taraftarlarımızın, 19 Ekim Pazar günü Ankara Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-Sivasspor maçını izlemeleri için ayrıca bilet satın almaları gerekmektedir.

Vodafone Arena kombine, Loca ve VIP koltuk sahibi fedakâr Beşiktaşlıların maddi olarak zarar görmemeleri için, Beşiktaş-Sivasspor maçına bilet almaları, biletlerini başka birisine aktarma yapmadan bizzat kendileri maça gelmeleri durumunda ödedikleri bilet ücreti, Passolig kartlarına iade edilecektir.

Ankara ve çevre illerdeki Beşiktaşlıların maç atmosferi yaratması ve güç birliğimizin tribüne yansıması amacıyla alınan bu kararımızı kombine, Loca ve VIP koltuk sahibi taraftarlarımızın anlayışla karşılayacaklarına inanıyoruz.

Büyük Beşiktaş Taraftarı'nı 19 Ekim Pazar günü Sivasspor karşısında Beşiktaşımıza destek olmak için Ankara Yenikent ASAŞ Stadı tribünlerini doldurmaya davet ediyoruz.

Vodafone Arena kombine sahipleri, loca sahipleri ve VIP koltuk sahiplerinin Beşiktaş-Sivasspor maçı için öncelikli bilet alım haklarının bulunduğunu ve öncelikli satışların 13 Ekim Pazartesi günü saat 14.00'te başlayıp 14 Ekim Salı günü saat 23.59'da sona ereceğini hatırlatırız.

Beşiktaş-Sivasspor maçının biletlerinin genel satışına ise 15 Ekim Çarşamba günü saat 11.00'den itibaren başlanacaktır.

Ankara ve çevre illerdeki taraftarlarımız ile buluşacağımız Beşiktaş-Sivasspor mücadelesi, birlik ve beraberliğimizi göstermek için de önemli bir fırsattır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK