SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da başkan adaylarından Alp Yalman, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

İşte Yalman’ın açıklamalarından satır başları…

Galatasaray’ın final maçından çekilmesi…

Galatasaray’ın maça çıkmama kararını doğru bulmuyorum. Ben olsam asla yapmazdım. Galatasaray’ı kaçarmış gibi göstermek olmaz.

Basketbol ve voleybol şubeleri…

Basketbol ve voleybol için bir salon projelerimiz var. Hatta daha söyleyemeyeceğim sürprizlerimiz de var. 

Mektepli-Alaylı ayrımı yapılıyor mu?

Mektepli ya da Alaylı ayrımı ile ilgili. Tek bir ayrım vardır. Galatasaraylıyım diyen Galatasaraylıdır..Böyle bir ayrımı doğru bulmuyorum, kabul etmiyorum. 4. yıldız konusunda bir vaatte bulunabiliyor musunuz?

Futbolda galibiyetler, şampiyonluklar vaat edilemez. Futbolda en önemli şey ilk oynayacağınız maçlardır. Bunları kazandığınız vakit istediğini plan doğrultasında gidebilirsiniz. 

Sabri Sarıoğlu’nun kadro dışı kalması ve alt yapı konusu…

Sabri’nin fiilen neden ceza aldığını neden atıldığını bilmiyorum. Bilmiyorum derken paylaşacağım şekilde bilmiyorum. Ona iki türlü bakmak lazım genç takımdan yetişmiş Galatasaray kaptanlığı yapan bir çocuğa nasıl bir muamele yapılması… Allah izin verirse oturursak bu gibi şeylerin, cezalar kısmının en az seviyede temin etmek için herşeyi yapacağız. Emre, Okan gibi oyuncuları çıkarttık altyapıdan. Barcelona’nın aklına gelmeden önce demek ki bizim aklımıza gelmiş.

Ocak ayında elinize bir liste gelirse transfer yapacak mısınız?

Öncelikle takımımızın durumuna bir bakalım. Bugün 40 küsür mukaveleli futbolcumuz var. Bir takımın efektif olarak çalışabilmesi için bu rakam çok fazla. Yeni transferi düşünmeden önce eldeki stokları boşaltmak lazım. Bunları oturup konuşacağız. Kadroyu ne kadar boşaltabiliriz bakacağız, ona göre gerekeni yapacağız. Galatasaray Adası, 2015 yılındaki sözleşme bitiş tarihinin ardından ne olacak?

Galatasaray Adası tamamen Galatasaray’ın bünyesinde olacak. O ada Galatasaraylılara aittir.

3 Temmuz sürecine bakış açınız nedir? G.Saray nasıl bir duruş sergileyecek?

Şike denilen şey, Galatasaray’ın defterinde kitabında olamaz. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında herhangi bir düşmanlık veya diğer kulüplerle sorunların olması düşünülemez.

Galatasaray’daki esas sorun mali mi, idari mi ya da manevi mi?

Bence hepsi. Galatasaray’da hem mali, hem idari hem de manevi açıdan sorun olduğunu düşünüyorum. Biz gerekli mali yapıyı kuracağız.

Passolig konusu…

E-Bilet doğru bir amaçla yapıldı ama Passolig doğru işletilmiyor. Statların boş kalması tribün terörü kadar çözülmesi gereken önemli bir husus.

Teknik Direktörlük konusu…

Prandelli, G.Saray’ın sözleşmeli antrenörü. Gelir gelmez Prandelli’yi göndermek Galatasaraylılığa yakışmaz ve bir artı getirmez. Fatih Terim’in gönderilme şeklinden ne kadar memnun değilsem, Prandelli’ye de aynı muamele yapılamaz.

Galatasaray’daki ilk icraatınız ne olacak?

Galatasaray’da şu anki duruma bakmak lazım. Mali durumdan birçok kişi memnun değildir. İlk amacımız bu borç yükünün altından kurtulmak. Bu şartlarda daha ileriye gidemezsiniz. Biz geldik durum düzelir demek fazla iyimser olur

Oluşturduğunuz liste, Adnan Polat’ın başkanlık döneminden bir çok ismi barındırıyor…

– Adnan Polat benim döneminde görev almış idarecilerden birisi. Benim listemi benden başka kimse yapmaz. Benim tabiatıma aykırı zaten. Adnan Polat da benim dostum ve Galatasaray’da başkanlık yapmış bir isim. Onlarla da konuştum ve fikir alışverişinde bulundum.

Adaylığa nasıl karar verdiniz…

– Ünal Aysal’a daha önce başkanlığı bırakmamasını söylemiştim. Ancak bıraktı. Galatasaray’da yapılacak işler 8 aylık sürede tamamlanamaz. Başkan adaylığı için aceleci davrandınız…

-Aslına bakarsanız ben aceleci davranmadım. Ünal Aysal’ın kararını bekledim. Galatasaray’da bir boşluk, bir kaos ortamı olacağını hissetiğim için aday olmaya karar verdim.

Yayınlanma Tarihi:15:00,