SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maça iyi başlayan Trabzonspor Medical Park, birinci periyotun ilk iki dakikasında Marshall ve Lawal ile bulduğu sayılarla 8-0’lık üstünlük sağladı. Torku Konyaspor ise ilk çeyrekte ilk sayısını 4. dakikada De Vries’in attığı 3 sayılık atışla buldu. Ev sahibi takım ilk periyotta 12-3’e kadar farkı çıkarırken rakip takım farkı en fazla 5 sayıya kadar indirebildi. İlk çeyreği Trabzonspor Medical Park 18-11’lik üstünlükle kapattı.

İkinci periyodun ilk sayısını ise 11. dakikada Trabzonspor Medical Park’tan Stıpanovic 2 sayılık basket ile kaydetti. Bu periyodun ilk dakikalarından itibaren oyunda üstünlüğünü kuran Trabzonspor Medical Park, bir ara farkı 30-12’ye kadar çıkardı. Ev sahibi takımda Randle ve Vellickovic’in devreye girmesiyle bordo-mavililer, ikinci periyodu 36-26’lık skorla önde kapattı.

İkinci yarıya iyi başlayan Torku Konyaspor, De Vries’in attığı sayılarla skoru 40-35’e getirip farkı 5 sayıya indirdi. Oldukça çekişmeli geçen ikinci yarıda 25 dakikada Vellickovic’in 3 sayılık basketi ile Trabzonspor Medical Park farkı tekrar 9 sayıya yükseltti. 28. dakikada ikinci yarıdaki etkili oyununu sürdüren Torku Konyaspor ise Mayo’nun attığı 3 sayılık atışla, skoru 50-48’e indirdi. 29. dakikada ise De Vries’in 3 sayılık atışı ile skor 52-51’e düşerken, maçın başından itibaren Torku Konyaspor farkı ilk kez bir sayıya düşürdü. Torku Konyaspor, üçüncü çeyreğin son saniyelerinde Guinn’in attığı 2 sayılık atışla 53-52 öne geçip periyodu önde tamamladı.

Her iki takımın karşılıklı atakları ile devam eden son periyotta üstünlüğünü sürdüren Torku Konyaspor, Mayo, Guinn ve De Vries’in etkili oyunu rakip takıma 8 sayı fark atarak skoru 61-69 yaptı. Karşılaşmanın bitimine 1 dakika bordo-mavililer, Randle’nin attığı sayılarla farkı 73-68’e indirdi. Torku Konyaspor, Mayo’nun attığı 2 sayıyla 76-70 kazandı.