SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda Türkiye‘yi deplasmanda yenen Çek Cumhuriyeti‘nin Beşiktaş‘ta forma giyen oyuncusu Tomas Sivok, attığı golden sonra neden çok büyük sevinç gösterisi yapmadığına açıklık getirdi.

Sivok, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye‘ye attığı golden sonra çok sevinmemesiyle ilgili yöneltilen soru üzerine, “Golden sonra çok büyük sevinç göstermedim. Çünkü burası benim ikinci evim gibi. 7 yıldır burada oynuyorum. Türkiye‘ye, bütün Türk halkına çok büyük saygı duyuyorum. Golden sonra elbette ki çok mutlu oldum, ancak büyük bir sevinç gösterisi yapmak bana yakışmazdı” diye konuştu.

Maçın çok zor geçtiğini dile getiren Sivok, şunları söyledi:

Türkiye‘nin baskı altında olduğunu maçtan önce de söylemiştik. Türkiye, çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Bireysel olarak bizden daha iyi olduklarını biliyorduk. Bunu da ilk yarıda gösterdiler. İlk yarıda maçın hakimi Türkiye‘ydi. Maçın hemen başında golü de buldular. Birçok pozisyonu değerlendiremediler. Ancak biz bir duran topla bulduğumuz golle skoru eşitlemeyi başardık. İkinci yarıda bizim de iyi bir takım olduğumuzu, ne kadar iyi oynayabileceğimizi, ne kadar iyi pas koordinasyonu yapabileceğimizi gösterdik ve nihayetinde buradan 3 puanla ayrılıyoruz.”