SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftarı bekleyen çile!

Beşiktaş'ın, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Sivasspor ile yapacağı maçın Ankara'da oynanması Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmesiyle, siyah beyazlı taraftarları zorlu ve çileli bir yolculuk bekliyor.

Güncellenme: 10:12, 10/10/2014
Taraftarı bekleyen çile!

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın bakım çalışmalarının bitmesi ve zeminin dinlenmesi için yeterli süre olmaması sebebi ile Sivasspor maçı için stat arayışına giren Beşiktaş’ın, 19 Ekim’deki müsabakayı Ankara’da oynama isteği TFF tarafından kabul edildi. 19 bin 500 kişi kapasiteli Ankara Yenikent ASAŞ Stadı için Osmanlıspor yetkilileri ile görüşen ve olumlu cevap alan siyah beyazlı yönetim, Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştu. TFF’nin bu talebe olumlu bir cevap vermesiyle, Beşiktaşlı taraftarları çileli bir Ankara yolculuğu bekliyor.

İstanbul’dan yola çıkan bir taraftar, yaklaşık olarak Ankara’ya gidiş dönüş için 908 kilometre, Yenikent Asaş Stadı’na gidip dönmek için de 76 kilometre yol gitmek zorunda. Ankaragücü taraftarları ile yıllardır sorun yaşayan Beyiktaş taraftarı, Sivasspor maçı için toplam 984 kilometre yol yapacak. Taraftarlar, Sivasspor maçı için Ankara’ya gidiş ve dönüşteki yolculuğu çileye dönüşecek.

İŞTE BEŞİKTAŞ TARAFTARINI BEKLEYEN ÇİLE Ankara Yenikent Asaş Stadı, havalimanına 58, şehir merkezine 38, tren garına 35, otobüs terminaline ise 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 1- Beşiktaş taraftarı maçı izlemek için, İstanbul’dan özel arabası ile 454 km’lik yol sonunda yaklaşık 4 saat 45 dakikada Ankara’ya gelecek. Şehir merkezinden Yenikent Asaş Stadı’na ise 38 km’lik yolu özel araç ile yaklaşık olarak 45 dakikada gidebilecek. 2- Otobüs ile gelecek olan taraftarlar 454 kilometre olan İstanbul-Ankara yolunu 6 saatte 60 TL ödeyerek, Ankara terminaline ulaşacak. Özel aracı yoksa buradan Yeniken Asaş stadına ulaşmak için, ya taksiye binecek (55-60 TL) ya da belediye otobüsü ile 4 TL vererek 1-5 saatte bu yolu gitmek zorunda kalacak. 3- İstanbul’dan uçak ile gelen taraftar 1 saat 15 dakikada, Ankara Esenboğa havalimanına inecek. Özel aracı var ise, 58 kilometre yol giderek, Yenikent Asaş Stadı’na ulaşacak. Özel aracı olmayan taraftar ise, ya taksi ile maça geçecek (85-90 TL) ya da Ankara merkeze 25 kilometre yol gidecek ve buradan belediye otobüsü ile veya hızlı tren ile Sincan üzerinden Yenikent Asaş Stadı’na gidebilecek. Uçak ile gelecek taraftarlar 100 TL’den 400 TL’ye kadar uçak bilet parası ödeyecek. 4- İstanbul’dan hızlı tren ile gelecek olan taraftarlar, 533 kilometre olan mesafeyi 3.5 saatte gelecek. Taraftar, sürecek bir yolculuğa 70 TL ödeyerek Ankara tren garına gelecek. Buradan taksi ile 35 kilometre yol için 50 TL ödeyerek maça gidebilecek. Taraftarların stada ulaşmak için başka bir tercihi ise, Hızlı Tren ile Sincan’da inecek ve oradan Yenikent’e 10 kilometre yürüyecek veya taksi ile 18 TL vererek stadyuma ulaşacak.