SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı Wesley Sneijder, Hollanda Milli Takımı’ndaki konumuna dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Oyuncunun yaptığı açıklamalar, eski hocası Louis Van Gaal’e mesaj olarak yorumlandı.

Van Gaal, Sneijder’in futbol hayatını Galatasaray’da sürdürmesinden hoşlanmadığını dile getirmiş, öğrencisine büyük bir takıma transfer olması telkininde bulunmuştu. Ayrıca kaptanlığı Sneijder’den alan deneyimli teknik adam, kaptanlık pazubandını Van Persie’ye vermişti.

Hollanda basınına konuşan Sneijder, “Kaptanlık pazubandının benden alınmış olması artık geri plana çekildiğim anlamına gelmez. Kendimi hala güçlü bir şekilde Portakallar’ın liderlerinden bir tanesi olarak görüyorum ve bu hiç bir koşulda değişmeyecek” diye konuştu.

ÖDÜLMEYEN GÜÇLENDİRİR!

2010 Dünya Kupası’nda takımın en önemli yıldızlarından bir tanesiyken, Van Gaal’ın başa gelmesinin ardından kaptanlığı alınan ve bir süre de hiç milli takıma çağrılmayan Sneijder, “Takımın dışında kalsam da farklı davranmaya başlamadım. Geçmişte çok sıkıntılı dönemler geçirdim. Ancak niye değişmem gereksin ki? Hiç bir zaman geri adım atmam gerektiğini düşünmedim. Sahaya çıktığımda hep elimden geleni yapmaya çalıştım. Ve belki sadece daha da güçlendim” sözcüklerini kullandı.

Milliyet