SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘ın yıldızı Wesley Sneijder, Hollanda Milli Takımı‘nın kampında yaptığı açıklamada basında çıkan “Kulüpten alacağı var” şeklindeki haberleri doğruladı.

De Telegraaf’a konuşan Hollandalı yıldız “Kulübümden üç aylık alacağım var. Bu konu ile menajerim ilgileniyor. Ben sadece saha içine odaklandım. Sorun kısa bir zaman sonra çözülecektir. Kulüplerde böyle şeyler olabiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Yönetimin kendisi ile konuştuğunu da sözlerine ekleyen Sneijder “Galatasaray finansal sorunu çözmek için çalışıyor. Ben de çözümü bekliyorum. Galatasaray büyük bir kulüp… Er ya da geç paramı mutlaka alırım” şeklinde konuştu.

BÜYÜK TEHLİKE

Alacakları üç aydır ödenmeyen Sneijder‘in FIFA‘ya başvurarak bonservisini eline alıp istediği takımla sözleşme imzalama hakkı bulunuyor. Henüz bu yola başvurmayan Hollandalı yıldızın önümüzdeki günlerde nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyor.

Galatasaray‘ın Bosna Hersekli eski oyuncusu Izet Hajrovic, sezon başında benzer bir şekilde kulüple sözleşmesini feshederek Werder Bremen‘in yolunu tutmuştu. Sarı-kırmızılı kulüp, 2005 yılında da Frank Ribery‘nin alacaklarını ödemediği için elinden kaçırmış, Fransız yıldız bedelsiz olarak Marsilya kulübü ile anlaşmıştı.

Galatasaray‘a 2013 yılının Ocak ayında transfer olan Sneijder, Inter‘den ücretinde indirim yapılması istendiği için ayrılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:14:00,