SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu yine sert konuştu

Trabzonspor’un başkanı, “Karabükspor maçında kötü oynuyoruz ama adam smaç gibi eliyle topu kesiyor, hakem penaltıyı vermiyor. Varşova maçında bakıyorsunuz iki net penaltımız verilmedi. İnsanın midesi bulanmıyor değil” dedi.

Güncellenme: 09:39, 10/10/2014
Hacıosmanoğlu yine sert konuştu

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kardemir Karabükspor maçından sonra oyuncularla konuştuğunu söyledi.

Futbolculardan tek şey istediğini anlatan Hacıosmanoğlu, “Harcadığımız emekleri bir tarafa bırakın, bu takımın sağduyulu taraftarları var. Onlar da bu  şehirde gördüğünüz normal halk, köylerde yaşayan masum insanlar ve Türkiye'nin dört bir köşesinde Trabzonspor sevdası taşıyan insanlar. Onlara karşı bu tablo  bizi daha çok üzüyor. Onların başının eğik gezmesi bizi rahatsız ediyor. Sizi de rahatsız etsin. Sizden tek istediğim o insanların başlarının dik gezmesini  sağlamanız” diye konuştu.

Çocukluğundan beri savaşarak 48 yaşına geldiğini, Trabzonspor Kulübü Başkanlığını da o mücadeleyle kazandığını dile getiren Hacıosmanoğlu, “Onlarla yaklaşık bir saat kadar konuştum. ‘Hepiniz değerli oyuncularsınız ama sahada savaşmadığımız sürece başarıyı yakalama imkanımız yok. Elbette bu bir oyundur, 3 sonuç var. Kaybedebilirsiniz ama o savaşın örneğini sahada göstermek zorundasınız. Milyonlarca insan sizden bunu bekliyor' dedim” ifadelerini kullandı.

HAKEM ŞİKAYETİ

Hakem hatalarına değinen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Hakem hatalarına baktığımız zaman, hem ligde hem de Avrupa maçında hatalar var. Bunlar hazmedilen şeyler değildir. Kardemir Karabükspor maçında kötü oynuyoruz ama adam smaç gibi eliyle topu kesiyor, hakem penaltıyı vermiyor. Varşova maçında bakıyorsunuz iki net penaltımız verilmedi. Kararlara bakıyorsun, insanın çıldırmaması elde değil. Avrupa'da tuttuğumuz avukat şunu söylemişti; ‘Ben bu davayı (şike davası) alırım ama davadan sonra zorluklardan vazgeçerseniz hiç başlamayalım. Çünkü biz UEFA'ya savaş açıyoruz. Bize karşı farklı yaptırımlar da uygulayabilir.' Avrupa maçlarında da kasıt var demiyorum ama bariz hatalardan insanın midesi bulanmıyor değil.”

Yayınlanma Tarihi:09:10,