SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte en fazla maaş ödeyen kulüp

Dünyada en çok maaş ödeyen ilk 10 takım arasında 6 futbol takımı yer alırken; Mansour bin Zayed Al Nahyan'ın sahip olduğu Manchester City, sporcularına en çok para ödeyen kulüp oldu.

Güncellenme: 20:43, 09/10/2014
İşte en fazla maaş ödeyen kulüp

City, oyuncularına yılda ortalama 8.1 milyon dolar ödedi.

Dünyada, sporcularına en çok maaş ödeyen spor kulüpleri belli oldu.Geçen yıl sporcularına en çok parayı Manchester City ödedi. Organizasyon bazında en çok kazananlar ise NBA oyuncuları.

İLK 10 İÇİNDE 6 FUTBOL TAKIMI VAR

Dünyada en çok maaş ödeyen ilk 10 takım arasında 6 futbol takımı yer alırken; Mansour bin Zayed Al Nahyan‘ın sahip olduğu Manchester City, dünyada, sporcularına en çok para ödeyen takım oldu. City, oyuncularına ortalama 8.1 milyon dolar ödedi.

MANCHESTER CITY’DE OYUNCULAR HAFTADA 156 BİN DOLAR ALIYOR

1990’lara kadar zor günler geçiren; ancak Abu Dhabi şirketinin satın almasından sonra en güçlü takımlar arasında yer alan Manchester City’de oyuncular haftada ortalama 156 bin dolar kazandı. Bu istatistiklerin ışığında City, ortalama sporcularına en çok para ödeyen takım oldu.

NEW YORK YANKEES İKİNCİ, LA DODGERS ÜÇÜNCÜ SIRADA

Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından New York Yankees ile Los Angeles Dodgers, oyuncuların en çok kazandığı ikinci ve üçüncü ekip oldular. Bu iki takımdan Yankees 8.0; Dodgers ise 7.7 milyon dolar ödedi.

HİNDİSTAN'DA KRİKETÇİLER YILDA ORTALAMA 4.2 MİLYON DOLAR ALIYOR

Oyunculara en çok maaş ödeyen takımlar sıralamasında bireysel bazda en çok ödeyen kulüpler olarak futbol takımları ön sıralarda yer alsa da; oyuncuların en çok kazandığı organizasyon NBA oldu. İngiltere Premier Ligi veya La Liga, dünyada en popüler ligler olmasına karşın, maaşlar konusunda NBA takımlarıyla yarışamadı. NBA’de oyunculara ortalama 4.5 milyon dolar ödendi. NBA’i takip eden lig ise Hindistan Kriket Ligi oldu. Hindistan Premier Ligi olarak bilinen ligde, oyunculara ortalama 4.2 milyon Dolar ödendi.

Ntvspor