SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan Fenerbahçe’ye övgü

Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü Ergin Ataman, bu sene kadroda daralmaya gittiklerini ve Fenerbahçe Ülker'in de Euroleague'i kazanacak bir kadro kurduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:56, 09/10/2014
Ergin Ataman’dan Fenerbahçe’ye övgü

Türkiye Basketbol Ligi’nde takımların çok kaliteli kadrolar kurduğuna değinen Ergin Ataman, yaptığı açıklamada Fenerbahçe Ülker’in ise kurduğu kadro ile sadece Türkiye’de  değil Avrupa Ligi’nde de şampiyonluğa aday olduğunu söyledi.

Bu sezon ligde çetin bir mücadelenin geçeceğini belirten Ataman, “Fenerbahçe Ülker’in sadece Türkiye Ligi değil, Avrupa Ligi için de çok ciddi bir kadro kurduğunu düşünüyorum. THY Avrupa Ligi şampiyonluğuna aday bir kadro oluşturdular. Türkiye Ligi’nde çok ciddi bir rakibimiz olacaklar. Anadolu Efes’te Ivkovic, çok tecrübeli. Mutlaka onlar da iyi transferler yaptılar. Krstic gibi  Avrupa’nın en kariyerli pivotunu transfer ettiler” ifadelerini kullandı.

Ataman, yeni yabancı kuralıyla beraber orta seviye takımların da çok güçlendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Türkiye Ligi’nin çok zorlu geçeceğini ve her maçın bir final  havasında oynanacağını tahmin ediyorum. Banvit, geçen sezonda da çok güçlüydü.  Beşiktaş İntegral Forex, Pınar Karşıyaka, Royal Halı Gaziantep, Türk Telekom ve TOFAŞ çok ciddi kadrolar kurdular. Çok çekişmeli bir lig olacak ama kağıt üzerinde en kuvvetli kadrolar, en yüksek bütçeyle kurulan Anadolu Efes ve  Fenerbahçe Ülker favori gibi gözükebilir ama hiç önemli değil. Son iki sezonda da bu takımlar bizden yüksek bütçelerle kurulmuştu.”