SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Şampiyonu Kobani’den korktu

WBC Ağır Sıklet Dünya Boks Şampiyonu Bermane Stiverne, ABD Konsolosluğunun "Önümüzdeki 3 hafta için Türkiye'ye seyahatleri uygun görmüyoruz" uyarısı üzerine Türkiye kampını iptal etti.

Güncellenme: 19:57, 09/10/2014
Dünya Şampiyonu Kobani’den korktu

Daha önce Muhammed Ali, Mike Tyson, Lennox Lewis ve Vitali Klitschko’nun taşıdığı unvanın yeni sahibi Kanadalı boksör Bermane Stiverne, Ocak ayında yapacağı unvan maçının hazırlıkları için yarın İstanbul’a gelecekti.

Son günlerde Türkiye’de yaşanan Kobani eylemlerini, Meksika’da menajeri Don King ile birlikte TV’den izleyen ve ABD Konsolosluğunu arayarak bilgi isteyen Stiverne, konsolosluk yetkililerinin, “Önümüzdeki 3 hafta için Türkiye’ye seyahatleri uygun görmüyoruz.

Ülkede bazı illerde sokağa çıkma yasağı bile ilan edildi. Bizi dikkate almanızı tavsiye ederiz” şeklindeki uyarısı üzerine İstanbul kampını iptal etme kararı aldı. Stiverne yaptığı açıklamada, “Şimdilik gelemedim, ancak yakın zamanda mutlaka Türkiye’de olacağım. Orada yakın arkadaşlarım var. Hayranlarımdan özür diliyoruz” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:19:55,