SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli mola ile bakıma alınan Olimpiyat Stadı'nın zeminine önce kum döküldü, sonra da çim ekimi başladı. Bu işlemler yüzünden zemin en az 3 hafta dinlendirilecek. 19 Ekim'de ligde Sivas'ı ağırlaması gereken Beşiktaş, bu maçı mecburen başka bir yerde oynayacak.

Dün İstanbul Başakşehir'in başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme gerçekleştiren Fikret Orman'a, Fatih Terim Stadı'nın kullanımı için olumsuz yanıt geldi. Harıl harıl Sivas maçını oynamak için stat arayan siyah-beyazlılar, bu gelişmenin ardından rotayı Ankara'ya kırdılar.

Yönetim, Ankaraspor olarak bilinen ancak sezon başında ismini değiştirip Osmanlıspor adını alan Başkent ekibinin kullandığı Yenikent Asaş Stadı'nda karar kıldı. Beşiktaş-Sivas maçı bu statta oynanacak. Yönetimin en kısa sürede taraftarlardan bu geçici durum için özür dileyerek bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Siyah-beyazlılar 27 Ekim'de Erciyes deplasmanına gidecek. 2 Kasım'daki F.Bahçe derbisi ise Olimpiyat'ta.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Yenişehir ASAŞ Stadı için gereken izinleri aldıklarını ve Sivasspor maçını 20 bin kapasiteli bu statta oynayacaklarını söyledi.

YENİKENT ASAŞ STADI’NIN ÖZELLİKLERİ

Seyirci Kapasitesi: 19 bin 626 Açıklama: Sincan-YeniKent Mahallesi Oyun Alanı Ölçüsü: 68 x 105 metre Zemin Türü: Çim Işıklandırma: Var

Yayınlanma Tarihi:12:43,