SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sakatlığı nedeniyle yaklaşık 3 haftadır forma giyemeyen Paris Saint-Germain‘in İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic‘in sakatlığının nedeni bulunamıyor.

İsveç Milli Takımı‘nın doktoru Leif Sward, gazetecilere yaptığı açıklamada, 21 Eylül’den bu yana hiçbir karşılaşmada forma giyemeyen 33 yaşındaki golcünün MR sonuçlarını ekibiyle titizlikle incelediklerini, ancak sorunu teşhis edemediklerini söyledi.

İncelemelere devam ettiklerini belirten Sward, “Sakatlığın nedenini açıklayamıyoruz. Topuğunda önemli bir enfeksiyon belirtisi olmasa da acı çekiyor” dedi.

İsviçreli doktor, oyuncunun sakatlığının ilerlemesinden ve aşil tendonunun kopmasından çekindiklerini vurgulayarak, “Zlatan iyiye gidecek. Tam iyileşmeden, ağrı kesici iğnelerle asla sahaya çıkmayacak” ifadelerini kullandı.

İsveçli golcü ise takımının Rusya ile yarın yapacağı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerindeki grup karşılaşmasında forma giyip giyemeyeceğinin, sağlık ekibinin son dakikaya kadar vereceği karara bağlı olduğunu kaydetti.

Bu sezon PSG ile 5 gole imza atan Ibrahimovic, sakatlığı nedeniyle takımının son 4 karşılaşmasında ise forma giyememişti.