SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun yıllar formasını giydiği Beşiktaş'ta kaptanlığa kadar yükselen ancak Sezer Öztürk ile yaptığı kavga sonrası kadro dışı kalıp Sivasspor'a kiralanan İbrahim Toraman, geri döneceği günü iple çekiyor…

Milli aradan sonra Beşiktaş'a karşı rakip olarak sahada yer alacak olan deneyimli oyuncu, Siyah-Beyazlı kulübün kendisi için çok şey ifade ettiğini belirtti ve verdiği röportajda çok özel açıklamalarda bulundu:

‘BEŞİKTAŞ'IN EVLADIYIM'

İbrahim Toraman'ı herkes tanıyor, biliyor. Nasıl bir karaktere sahip olduğumu, Beşiktaş'ın benim için ne ifade ettiğini herkes ama herkes çok çok iyi biliyor. Ben özü-sözü bir kişiyim. Benim için öncelik hep Beşiktaş'tır. Kimseye dargın veya kırgın değilim. Sayın Fikret Orman'a ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Bana olan güvenlerini asla ve asla sarsmayacak, onları utandırmayacağım. Beşiktaş'ın evladıyım. Beşiktaş'a hizmet edeceğim. Herkes şunu çok iyi bilsin, dönüşüm muhteşem olacak. Sivasspor'un başarısına da ortak olmak istiyorum. Bu benim için çok önemli.”

‘İLGİNÇ BIR MAÇ OLACAK'

“Beşiktaş'a karşı Sivasspor formasıyla oynayacağım için inanın oldukça heyecanlıyım. Tarifini zor yapabileceğim duygular taşıyorum. Ancak sonuç olarak biz profesyoneliz ve bu doğrultuda işimizi yapıyoruz. Kendi takımımıza ihanet etmeyecek kadar da şerefli insanlarız. Şu anda Sivas forması giyiyorum. Her ne kadar Beşiktaş benim hayatım olsa da o maçta Sivas'ın başarısı için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

‘SİVAS BENİM MEMLEKETİM'

“Beşiktaş'ta sözleşmem uzatıldıktan sonra bir takıma gitmem için karar verildi. Sivasspor'un teklifi vardı. Benim memleketimin takımı olduğu için hemen kabul ettim. Sivas'ta ve Sivasspor'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Ailem de burada ve zaten burada doğup büyüdüm. Sivasspor'un hedefi olan bir takım olması, tercih etmemdeki bir diğer önemli etkendi.”

‘CARLOS BÜYÜK HOCA’ Roberto Carlos ile çalışmak ayrıcalık. Futbolculuğunda zaten çok büyük bir isimdi. Hocalığında da aynen öyle… Dünyaca tanınan böyle bir insanın futbolcusu olmak herkese nasip olmaz. Roberto Carlos ile çalışmaktan dolayı çok mutluyum. İşini çok iyi yapan ve herkese aynı değeri veren bir hoca. Adaleti çok iyi sağlıyor ve futbolculara yaklaşımı çok iyi.”

CARLOS’TAN, TORAMAN’A ÖVGÜ Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, kendisi için güzel ifadeler kullanan oyuncusu İbrahim Toraman'a aynı incelikle karşılık verdi. Brezilyalı çalıştırıcı, “Bazı futbolcular vardır, onlarla ilgili fazla bir şey söylemenize gerek olmaz. İbrahim Toraman da onlardan birisi. Türk futbolunda çok iyi işlere imza atmış bir isim. Çok deneyimli, kaliteli ve üst seviyede bir oyuncu. Milli takımda yıllarca görev yapmış. Sivasspor'da onunla birlikte çalışmaktan çok mutluyum” dedi.