SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Takımımız'da sakatlıkları sebebiyle Çek Cumhuriyeti maçı öncesi aday kadrodan çıkarılan oyuncular arasında Almanya'nın Bayer Leverkusen takımında oynayan Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ın olması, kafaları karıştırmıştı. Normalde ciddi bir sakatlık problemi olmayan iki ismin bir anda takımdan çıkarılmalarının altındaki nedenin, Gökhan Töre olduğu belirtilmişti.

ODA BASIP SİLAH ÇEKMİŞTİ

Çünkü genç futbolcu, geçen sene milli takım kampında Ömer ile Hakan'ın kaldığı odayı bastığı öğrenilmişti. Ömer'in ağzına, Hakan'ın da dizine silah dayadığı olay fazla büyütülmeden kapatılmaya çalışılmıştı.

ALMANLAR HAREKETE GEÇTİ

Danimarka ve İzlanda karşılaşmalarında teknik direktör Fatih Terim, GökhanMilli Takım'a çağırmamış, iki futbolcu ise takımdaki yerlerini almıştı. Bu kez Beşiktaşlı oyuncunun ismi kadroda yer alınca, gurbetçi yıldızların yanı sıra Bayer Leverkusen cephesi de harekete geçti.

TERİM’İ TOPA TUTTULAR

Hemen bir değerlendirmesi yapan Alman temsilcisinin yetkililerinin bu durum sonrasında, “Açıkçası Fatih Terim'in, 2 oyuncusunu silahla tehdit eden Gökhan'ı nasıl kadroya aldığını anlamakta zorlu çekiyoruz. Gerçekten şaşkınız. Bizim ülkede kurallar farklı işliyor” açıklamasında bulundular.

LÖW’Ü ÖRNEK GÖSTERDİLER

Joachim Löw (Almanya'nın hocası), odasına bayan arkadaş getiren M'Gladbachlı Max Kruse'yi tereddüt etmeden kadrodan çıkarmıştı. Ancak burda durum farklı” dedikleri öğrenildi.

Futbolcularının da, “Gökhan varsa, biz yokuz” sözleri sonrasında Leverkusen yönetiminin, Türkiye Futbol Federasyonu'yla iletişime geçtikleri ve bunun sonucunda da ‘sakatlık bahanesiyle', Ömer ile Hakan'ın Milli Takım'a gitmedikleri bildirildi.

Fanatik