SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarihe geçen kavgalar

Arsene Wenger ile Jose Mourinho'nu, Londra derbisinde saha kenarındaki kavgası akıllara diğer çatışmaları getirdi. İşte tarihe geçen saha kenarı kavgaları.
2014: Wenger ile Mourinho'nun saha kenarındaki tartışması uzun süre konuşulacak.
İngiltere Futbol Federasyonu, bu itişme nedeniyle iki menajerin ceza almayacağını açıkladı.
Şubat 2011'de Milan'ın Tottenham ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında, Gennaro Gattuso, rakip takım yardımcı antrenörü Joe Jordan'ın boğazını sıktı.
Mart 2010'da Everton ile Manchester City arasında oynanan maçta, Everton menajeri David Moyes ile Manchester City menajeri Roberto Mancini birbirlerine vurmanın eşiğine geldi.
Wenger, saha kenarı kavgalarına yabancı değil. Kasım 2006'da ise West Ham United menajeri Alan Pardew ile Upton Park'ta kavganın eşiğine geldi.
Mart 2014'te Newcaste United menajeri Alan Pardew, Hull'lu David Meyler'e kafa attı.
İngiltere Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Pardew'i 7 maç ve 60 bin pound para cezasına çarptırdı.
Ağustos 2011'de oynanan Real Madrid - Barcelona maçında, Jose Mourinho, Tito Vilanova'nın gözüne parmak soktu. Mourinho, bu hareketinden dolayı 2 maç men cezası aldı. Olayda arka plandaki görevlinin tepkisiz duruşu da en az kavga kadar konuşuldu.
Ağustos 2011'de Swindon menajeri Paolo Di Canio, Leon Clarke ile kavganın eşiğine geldi.
Nisan 2014'te, Blackpool teknik direktörü Bob Malcolm, Burnley'nin yedek oyuncusu Stephen Dobbie'ye vurmasının ardından tribüne gönderildi.
Mayıs 2013'te Dortmund Teknik Direktörü Jurgen Klopp, Bayern Münih Sportif Direktörü Matthias Sammer'ın üzerine yürüdü. İkili kavganın eşiğine geldi.
Fiorentina Teknik Direktörü Delio Rossi, Mayıs 2012'de takımının Novara Calcio ile oynadığı maçta oyuncusu Adem Ljaljic'e vurmasının ardından kovuldu Fiorentina Teknik Direktörü Delio Rossi, Mayıs 2012'de takımının Novara Calcio ile oynadığı maçta oyuncusu Adem Ljaljic'e vurmasının ardından kovuldu Derleme: NTVSPOR