SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder artık isyan edecek!

Hiddink oyuncularına 4-3-3 oynayacaklarını açıkladı. Sneijder'in hem Galatasaray hem Hollanda Milli Takımı'nda son iki yıldaki hali dikkat çekti.

Güncellenme: 11:37, 08/10/2014
Sneijder artık isyan edecek!

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder son yıllarda futbol hayatının en istikrarsız dönemini geçiriyor. Oyun olarak olmasa da takım yapısı itibariyle değişen anlayışlar yıldız futbolcuyu etkiliyor.

Sarı-kırmızılılara Fatih Terim döneminde gelen oyuncu, Terim’in oyun felsefesi, 4-4-2 formasyonu ile yola koyulmuştu. Ardından göreve Roberto Mancini’nin gelmesiyle 4-3-2-1, bu sezon Cesare Prandelli ile ise üçlü savunmaya dayanan 3-5-2’ye yakın bir oyun anlayışına geçildi.

Galatasaray’da son iki yıl içinde gerçekleşen üç hoca değişikliğine paralel sürekli değişen sistem, Hollanda Milli Takımı’nda da son yıllarda sürekli değişti. Louis Van Gaal kendi taktik anlayışını değiştirerek takımını 5-3-2 oynatmaya başladı.

Van Gaal’ın ardından takımın başına geçen Guus Hiddink’in de yeni bir sistemi uygulatmaya başladığı ortaya çıktı. Hollanda basınında yer alan haberlere göre deneyimli teknik adam, bu sabah gerçekleştirilen idmanda oyuncularına nasıl bir oyun tarzı istediğini anlattı ve bundan böyle 4-3-3 oynayacaklarını söyledi.

Böylece Sneijder, hem Galatasaray hem de milli takımda son iki yılda sürekli değişen sistemler nedeniyle, hep yeni görevler almak ve bunlara uyum sağlamaya çalışmak zorunda kaldı.

Skorer