SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O maç için olağanüstü hâl

Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Türkiye Kupası'nın sahibi Pınar Karşıyaka, Başkent'te Cumhurbaşkanlığı kupasını kaldırmak için karşı karşıya geliyor. Fakat bu heyecan dolu finali sadece şanslı bir grup sporsever izleyebilecek!

Güncellenme: 11:00, 08/10/2014
O maç için olağanüstü hâl

Çünkü salonu bile son anda açıklanan dev finale Cumhurbaşkanı Erdoğan da geleceği için olağanüstü hâl ilan edildi! Daha önce federasyonların başını çok ağrıtan olası protestoları önlemek için bilet basılmadı, davetiye dağıtılacak, taraftar isyanda

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2014-15 sezonu, dev bir maçla açılıyor. Saat 19.30'da 13 bin kapasiteli Ankara Arena'da başlayacak karşılaşmada, geçen sezon Türkiye Basketbol Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Pınar Karşıyaka mücadele edecek. Fenerbahçe Ülker, kupayı daha önce 5 kez kazanırken, Pınar Karşıyaka ise bir kez mutlu sona ulaştı. Mücadeleyi A Spor naklen yayınlayacak. Daha önce Konya'da oynanacağı açıklanan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelme ihtimaline karşın Ankara'ya alınan final için gizlilik devam ediyor.

8500 DAVETİYELİ!

Sır gibi saklanan final yeri, maçtan birkaç gün önce açıklanırken, bu kez de biletler maçın başlama saatine 14 saat kala satışa sunuldu. Toplam 12 blokta biletli seyirci yer alacak. Geriye kalan 36 blokta (8500 kişi) ise davetiyeli seyirciler bu muhteşem finali izleyebilecek.

TEPKİDEN ÇEKİNİLİYOR…

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun beklenenden çok geç biletleri satışa çıkarmasına anlam verilmezken, bunun altında yatan asıl nedenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılacak olası tepkiler olduğu öğrenildi. Hatırlanacağı gibi Türkiye-ABD arasında oynanan ve ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın finalinde o dönem başbakan olan Erdoğan yoğun protestolara maruz kalmıştı.

İLK KEZ…

Büyük bir yükün altına giren federasyon ise benzer bir durumun yaşanmaması adına oldukça titiz davranıyor. Gelenek haline gelen final öncesi iki takımın coachu ve kaptanlarının katıldığı Cumhurbaşkanlığı finali basın toplantısı bu yıl ilk kez düzenlenmedi. Maçın çok fazla gündeme gelmemesine özen gösteriliyor algısının oluştuğu final için Fenerbahçe Ülker dün akşam saatlerinde Ankara'ya gelirken, maç salonunda idman yapmama kararı aldı. Bu arada karşılaşmanın bilet fiyatları 22.5 ile 34 TL arasında satışa çıktı.

SALON: ANKARA ARENA

SAAT: 19.30

YAYIN: a SPOR

SÜRPRİZE AÇIK FİNAL

Son şampiyon ile Kupa şampiyonu karşılaşıyor. Fenerbahçe, transferin sezonun da şampiyonu oldu. Kadroyu çok genişlettiler. Ama hazırlık ve kupa maçlarında geçen yılki eksik yerlerin dolmadığı gözlendi. Birçok yıldız var ama oyun kurucu ile 5 numarada yaşayacaklar gibi görünüyor. Pınar Karşıyaka da yine mütevazi ama iddialı bir takım kurdu. Dixon ve Diebler kalırken, Strawberry, Palacios ve Gabriel takviyeleri ile güçlendi. Geçen yıl dar kadro nedeniyle 3+2 kuralından en fazla etkilenen takımlardan biri olan Karşıyaka, bu yıl biraz daha rahat oynayacak. Favori tabii ki Bogdanoviç, Veselj, Doudelock, Hickman, Bjelica gibi yıldızlara sahip olan Fenerbahçe Ülker ama Karşıyaka bu tip maçları oynamayı çok seviyor. Geçen yıl iki takım 6 kez karşılaşmış, 3'er galibiyet almışlardı. Bu salonda, Efes'i devirip kupaya uzanan Pınar Karşıyaka sürpriz yaparsa sonuç çok da şaşırtıcı olmaz.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:10:59,