SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçı onlar mı izleyecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da izleyeceği Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı için 8500 davetiye bastırılması, bu davetiyelerin de AKP Gençlik Kolları'na dağıtılacağına dair bir takım iddiaların ortaya atılması sosyal medyayı karıştırdı.

Güncellenme: 13:41, 08/10/2014
Maçı onlar mı izleyecek?

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Lig şampiyonu Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası’nın sahibi Pınar Karşıyaka arasında oynanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında C.B. Recep Tayyip Erdoğan’a yapılması olağan protestoları önlemek amacıyla yaptığı bilet uygulaması gündeme bomba gibi düştü.

Uygulamaya göre TBF, Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka taraftarları için yalnızca 2400 bileti satışa sundu. Daha önce eşi benzeri görülmemiş şekilde de 8500 davetiye bastırdı.

Bu skandal uygulama karşısında şaşkına dönen basketbolseverler, final karşılaşmasının izleyecek ‘şanslı’ kişilerin kimler olacağını merak ediyordu. Derken, AK Parti Gençlik Kolları başkanlarından Selim Akceylan’a ait olduğu iddia edilen bir kısa mesaj twitter’da yayılmaya başladı. Akşamki maç için saat 17.30’da teşkilat merkezlerinden otobüs kaldırılacağının duyurulduğu bu mesajı gören basketbolseverler adeta çılgına döndü. İşte sosyal medyada büyük tartışmalara yol açan o mesaj:

Yayınlanma Tarihi:13:31,