SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirören’e yeni bir tehdit!

Beşiktaş Kulübü'nde Divan Kurulu üyelikleri düşen Rahmi Koç, Serdar Bilgili ve Yıldırım Demirören gibi isimler yeni bir tehditle karşı karşıya.

Güncellenme: 09:08, 08/10/2014
Demirören’e yeni bir tehdit!

Beşiktaş’ın son tüzük tadil kongresinde “3 kez mazeretsiz divan toplantılarına katılmayanların üyelikleri düşer” maddesi eklenmiş ve bu durum krize sebebiyet vermişti. Sonuç olarak aralarında Rahmi Koç, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Erdoğan Demirören’in de bulunduğu 283 kişinin üyelikleri düşerken yanlışlığı düzeltmek için Kasım’da yapılacak olağanüstü tüzük tadil kongresinde de benzer bir maddenin gündeme getirileceği öğrenildi.

ÜÇ KEZ MAZERETSİZ GELMEYENLER İÇİN OYLAMA TEKLİFİ! Yönetim, Divan Kurulu ve camianın ileri gelenleri konuyla ilgili hazırlıklarını sürdürürken, bazı kongre üyelerinin olağanüstü tüzük tadil kongresinde “Genel kurula üç kez mazeret bildirmeden gelenlerin kongre üyeliği düşer” maddesini oylamaya sunacağı belirtildi.

F.BAHÇELİ VE G.SARAYLILAR NASIL BULUNACAK? Beşiktaş’ta bir başka gündem maddesi ise Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı olmalarına rağmen Beşiktaş Kongre üyeliği yapılanların kulüple ilişiklerinin kesilmesi. Ancak kimin Beşiktaşlı olup, olmadığının ayırt edilmesindeki güçlüğün nasıl aşılacağı herkes tarafından merak ediliyor.

Sabah