SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü, milli takım oyuncularından Hakan Çalhanoğlu‘nun babasının, futbolcuları Gökhan Töre ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, bu konuda çıkan haber eleştirilerek Gökhan Töre‘ye destek verildi.

Milli futbolcu Gökhan Töre ile ilgili son günlerde basında yer alan haberlerde ve bir gazetedeki röportajda, Türk futbolu için gelecek vaat eden Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu‘nun hem takımdaşlık hem de arkadaşlık duygularına zarar verici ifadeler yer aldığı belirtilen açıklamada, “A Milli Futbol Takımımızın EURO 2016 Grup elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile oynayacağı kritik maçların öncesinde, bu tür haber ve yorumların milli maçlarımızı olumsuz etkileyebileceği aşikardır. Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu‘nu A Milli Futbol Takımımızın başarıları için kazanmaya çalışmanın gerekli olduğu bu dönemde, her iki oyuncunun da göreceği zararlar dikkate alınmadan yapılan haberler ve röportajların kimseye fayda sağlamayacağı ortadadır” denildi.

Hakan Çalhanoğlu‘nun babası ile yapılan röportajdaki tutarsız ifadelerin de dikkat çekici olduğu vurgulanan açıklama, şöyle devam etti:

“İddia edilen olay nedeniyle Hakan Çalhanoğlu‘nun kampa katılmadığını ifade eden baba Çalhanoğlu‘nun, bir başka soruda Hakan‘ın sakatlığı nedeniyle kampa gitmediğini söylemesi bu röportajın çelişkilerle dolu olduğunu gözler önüne sermektedir. Yönetim kurulumuz, futbol şubemiz, teknik kadromuz ve de futbolcu arkadaşları olarak oyuncumuz Gökhan Töre‘nin yanında olduğumuzu, ona her zaman destek vereceğimizi belirtir, A Milli Futbol Takımı’na önemli katkılarıyla milli gururumuz olan Gökhan Töre‘nin, basın yoluyla yıpratılmasının kimseye faydası olmayacağını tekrar hatırlatırız.”

Yayınlanma Tarihi:14:24,