SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gözyaşlarıyla istifa etti

Kendisinin kulüpten maaş aldığı iddialarına gözyaşları içinde cevap veren Samsunspor Başkanı Emin Kar, "Ben görevimden istifa ediyorum, yönetim kurulu ocak ayındaki kongreye kadar görevine devam edecek" dedi.

Güncellenme: 16:01, 07/10/2014
Gözyaşlarıyla istifa etti

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un Kulüp Başkanı Emin  Kar, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kar, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek, Adanaspor  maçının ardından kendisine yönelik yapılan sert eleştiriler nedeniyle görevinden  istifa ettiğini söyledi.

Samsunspor’u aldıklarında takımın sadece 2 oyuncusunun bulunduğunu  hatırlatan Kar, “Samsunspor’un şu an 31 futbolcusu var ve sadece 2’sinin  mukavelesi bitiyor diğer 29 oyuncu bizim oyuncumuz. Altyapıdan 7 oyuncuyu A  takıma kazandırmışız. Bunların hepsi takımın geleceği olacak. Ama bunları kimse  söylemiyor. Bu takımın 40 milyon lirasını batırdılar. Öyle elemanlar aldılar ki  elemanlara 300 bin lira peşin ödediler, 80 bin lira maaş verdiler. Menajerlere  milyonlarca para verdiler, kulüp başkanlığı yapıp 3,5 milyon lira yolsuzluğa  karışanları kimse konuşmuyor. Herkes ne olduysa Adanaspor maçından sonra bizi  ağır şekilde eleştiriyor. Evimde bile bu eleştiriler nedeniyle huzurum kalmadı  artık” dedi.

“ŞAMPİYON OLACAK BİR TAKIM KURDUK”

Kendisinin göreve geldiğinde takımın 47 milyon lira borcu bulunduğuna  işaret eden Kar, şunları kaydetti: “Benim param mı vardı, bu kulübü alırken, ama borçları aşağıya çektik.  Bize teşekkür edeceklerini eleştiriyorlar. Ben aday olduğumda tek aday yoktu.  Geçen yıl yaptığımız kongrede de son güne kadar aday yoktu, mağdur edebiyatı  yaparak aday olmaya çalıştılar. Bende buna izin vermedim. Şampiyon olacak bir  takım kurduk. Şehrin ileri gelenleri bu takıma sahip çıkarsa takımın şampiyon  olmaması içten bile değil. Ama artık ben çok yoruldum, görevimden istifa  ediyorum, yönetim kurulu ocak ayındaki kongreye kadar görevine devam edecek.”

“ARTIK YOKUM”

Kendisinin kulüpten maaş aldığı iddialarına gözyaşları içinde cevap  veren Kar, “Samsunspor bir trafik kazası geçirdi ve ben bu kulübün futbolcusu  olarak sakat kaldım. Bu aylık, dönemin kulüp başkanlarının kararıyla bana sakat aylığı olarak bağlanmıştır. Benim bir ailem var. Bana bu konuda eleştiri  yapanlara hakkımı helal etmiyorum. Bu takım için ben çok şey yaptım, bu para  benim kaza paramdır. Bu maaş 100 lirayla başlamıştır. 17 ay bu parayı almadım,  aldığımı da altyapıdaki çocuklara ayakkabı alarak gönderdim. Artık bunlarla  uğraşmaktan sıkıldım. 29 yıllık evliliğim bu başkanlık görevi nedeniyle sıkıntıya girmeye başladı. Artık yokum. Ancak Samsunspor takımının her zaman neferiyim”  diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:50,