SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ferrari menajerinden açıklama geldi

Formula 1'in efsanevi pilotu Michael Schumacher'in son sağlık durumu hakkında, uzun süre takım menajerliğini yapan Jean Todt bir açıklama yaptı.

Güncellenme: 16:54, 07/10/2014
Ferrari menajerinden açıklama geldi

Formula 1’de Suzuka’da yapılan Japonya grand-prix’sinde 25 yaşındaki Jules Bianchi’nin ağır bir kaza geçirmesinden sonra, Michael Schumacher’in de durumu tekrar merak edilmeye başlandı.

Hastaneden çıkarak Geneva Gölü kenarındaki evinde özel oluşturulan klinikte rehabilitasyonunu sürdüren Schumacher hakkında konuşan, efsanevi Ferrari menajeri ve FIA başkanı Jean Todt; “Schumacher, kısa süre içerisinde normal hayatına dönecek. Biz buna inanıyoruz. Fakat, bir daha Formula 1 arabasını kullanamayacak” dedi.

Komada 254 gün kaldıktan sonra uyanan Schumacher’in evine döndükten sonra daha hızlı iyileştiğini belirten Todt; “Savaşıyor, gelişim kaydediyor, bu çok önemli. Ailesiyle haftalar, aylar geçirecek ve Michael daha çok gelişim gösterecek. Kazanın izlerini atlatmaya çalışacak. Yine de önümüzde uzun bir yol var ve şimdi dinlenmeye, zamana ihtiyacı var” diyerek açıklamasını noktaladı.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:16:36,