SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beni vebalı gibi görüyorlardı”

Son iki yıldır yaşadığı sorunlarla ilgili Canal Plus'a açıklama yapan Real Madrid kalecisi, "Herkes beni kökten kazımak istiyordu, çünkü beni vebalı gibi görüyorlardı" dedi.

Güncellenme: 13:00, 07/10/2014
“Beni vebalı gibi görüyorlardı”

İspanya Milli Takımı ve Real Madrid’in kalecisi İker  Casillas, “Herkes beni kökten kazımak istiyordu çünkü beni vebalı gibi  görüyorlardı” dedi.

Son iki yıldır yaşadığı sorunlarla ilgili Canal Plus’a açıklamalarda  bulunan deneyimli kaleci, geçen yıl Ocak ayında, teknik direktör Jose Mourinho  döneminde sol elinden geçirdiği sakatlık ve Diego Lopez’in takıma dahil  edilmesinin ardından yaşanan polemiklerle ilgili ilk kez konuştu.
O dönem Madrid’den ayrılmayı düşündüğünü ancak kariyerini Madrid’de  sonlandırmak istediğini dile getiren Casillas, kendisine yöneltilen “hain ve  köstebek” suçlamalarıyla ilgili, “Bu ülkede iyi şeyler olduğu gibi maalesef kötü  şeyler de var. Bu kötü şeylerden biri de kıskançlık. Birkaç ay öncesinde her  şeyin berbat olduğu doğru. Her şeyin sorumlusu, tek suçlu gibi gösteriliyordum.  Herkes beni kökten kazımak istiyordu çünkü beni vebalı gibi görüyorlardı”  ifadelerini kullandı.
Bunun sadece bir akım olduğunu kaydeden Casillas, “Köstebek olayı adil  değil. Fakat bir şeyler olduğunu da kabul etmek gerekir. Teknik direktör ve  başkanın bunlara inanmadığını düşünmek istiyorum” dedi.
“Xavi’den özür dilemedim” 
2011 yılının Ağustos ayında Barcelona’ya karşı oynanan İspanya Süper  Kupası maçında, teknik direktör Mourinho’nun, parmağını Barcelona Yardımcı  Antrenörü Tito Vilanova’nın gözüne sokması ve ardından iki kulübün yöneticileri  ile futbolcuları arasında yaşanan tartışmalara da açıklık getiren Casillas, şöyle  devam etti: “O dönemde Barcelona’dan Xavi ve Puyol ile telefonla konuştum. Gerçek,  basında çarpıtıldı. Xavi ve Puyol’a El Clasico maçlarında yaşananların normal  olmadığını, üzücü olduğunu söyledim. Her şeyi konuştuk ama Xavi’den özür  dilemedim”
Casillas, Real Madrid’de Mourinho döneminin, özellikle başlarının çok  iyi geçtiğini belirterek, “Barcelona ile aramızdaki farkı kapattığımızı  düşünüyorum ve böyle düşünmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.
Mourinho ile arasındaki ilişkiyi ‘evet kelimesinden ileriye gitmedi’  şeklinde özetleyen Casillas, “Teknik direktöre saygı gösteriyorum ama eğer hoşuna  gitmeyen bir şey varsa bunu tartışmalısın” diye konuştu.
33 yaşındaki kaleci, İspanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’nda aldığı  kötü sonucun kendisini etkilendiğini, yine de amacının 2016 Avrupa  Şampiyonası’nda milli formayı giymek olduğunu söyledi.