SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan dalya dedi!

2011 yılında Galatasaray'dan Atletico de Madrid'e transfer olan milli futbolcumuz Arda Turan, geçtiğimiz hafta Valenciya karşısında 100. maçına çıkarak La Liga'ya "Dalya" dedi.

Güncellenme: 12:58, 07/10/2014
Arda Turan dalya dedi!

Arda’nın bu süre içinde önemli başarılara imza attığı ortaya çıktı. İspanyol basını Arda’nın ilk olarak La Liga’da Atletico de Madrid forması altında 28 Ağustos 2011 tarihinde Osasuna karşısında futbol oynadığı ve o günden bu güne 76 kez takımı ile birlikte ilk 11 de sahaya çıktığını açıkladı. Arda’nın La Liga’da 12 gole de imza attığı vurgulanan açıklamada, Türk futbolcunun özellikle hayatı önem taşıyan maçlarda takımının kurtarıcısı olmaya başladığı buna son örnek olarak da Real Madrid ve Juventus karşılaşmalarında attığı goller gösterildi.

Başarılı milli futbolcumuz ayrıca Atletico de Madrid formasını giydiği 3 dönem boyunca bir Türk futbolcusunun kolay kolay ulaşamayacağı başarılara imza atarak herkesin beğenisini kazandı. Arda Turan, takımı Atletico de Madrid ile bir La Liga, bir UEFA Avrupa Ligi, bir Avrupa Süper Kupası, bir Kral kupası ve bir de İspanya Süper kupasını hanesine yazmayı başararak tarihteki yerini aldı.