SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Eski Başkanvekili Abdullah Kiğılı'dan veryansın. Dün akşam TVEM kanalında bir telefon kaydı yayınlanan Kiğılı, Hürriyet Gazzetesi’ne yaptığı açıklamada tuzağa düşürüldüğünü söyledi. Kiğılı, Büşah Gencer'in kendisini bayramını kutlamak için aradığını ve sohbet ettiklerini belirterek, “Ne Adnan Aybaba ile konuştum ne de ses kaydımın alındığından haberim vardı. Beni tuzağa düşürdüler” ifadelerini kullandı.

Abdullah Kiğılı, “Ortada program falan yoktu. Gece beni 212'li bir numaradan aradılar. Bir baktım Büşah Gencer. Bayramımı kutladı. Tatildeyim dedim… Meğerse bant kaydı yapmışlar. Diego'yu sordu… Maça da gitmedim tatildeyim dedim. Dedim ki bana ne soruyorsun… Başkana sor dedim… Teknik direktöre sor dedim… Bu bant kaydı arkadaşım olan Aziz Yıldırım ile aramı açmak için yapılmış belli ki… Kötü bir ifade kullanmadım. Normal sohbet arasında geçen sözleri sanki açıklama yapmışım gibi kullanmışlar” dedi.

Kiğılı, kendisi ile konuşan Büşah Gencer'i aradığını belirterek aralarında şu diyalogun geçtiğini anlattı; “Neden böyle bir şey yapıyorsun dedim… Abi ben her şeyi kayda alıyorum dedi… Ben de ona beni telefon defterinden silmesini söyledim.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:17:23,